Olimpijakos izbegao “minu” na startu četvrtfinala

Olimpijakos je posle prvih 10 minuta prve četvrtfinalne utakmice protiv Kimisa iamo 17 poena prednosti (25:8), nije delovalo da možda da ima problem. Imao je. Kimis je uspeo da sasvim okrene meč, u drugom poluvremenu je potpuno gospodario terenom i ušlo se u neizvesnu završnicu.

Mekfaden je trojkom pred poslednja dva minuta doveo Kimis na samo pola koša – 68:67. Spanulis je na iskustvo i ime potom izvukao faul, pa bio polovičan sa penala. Ali, lopta je ostala u posedu Olimpjakosa, a Vilčer trojkom na minut i 34 sekunde pre kraja odveo domaćina na plus pet – 72:67.

Ni to nije bilo dovoljno. Uzvratili su Mekgi sjajnim zakucavanjem, Mekfaden još boljom trojkom. I sve je bio opet otvoreno – 72:72. Usledila je penal završnica u kojoj je veliki favorit izbegao neprijatno iznenađenje već na početku serije.

Za razliku od večitog rivala, Panatianikos je bez imalo problema poveo u seriji protiv Kolososa.
AEK i Dragan Šakota su se okliznuli na gostovanju PAOK-u, iako su 30 minuta bili bolji rival, nisu uspeli da naprave brejk.