Olimpijakos vratio seriju u “OAKA”, prvak Grčke odlučuje se u majstorici

Panatinaikos je ispustio prvu meč loptu za odbranu trona u Grčkoj, drugu, i poslednju, imaće u majstorici finala plej-ofa pred svojim navijačima u nedelju, pošto je u četvrtom duelu finalne serije Olimpijakos slavio u dvorani “Mira i prijateljstva” – 92:76 (28:19, 20:17, 23:28, 21:12).

Osim sredine trećeg perioda, kada su Lodžeski i Džejms trojkama zatrpali koš rivalla, košarkaši Olimpijakosa bili su gospodari dešavanja na parketu. Već u prvoj deonici došli su nadomak dvocifrenog plusa, koji su “dohvatili” serijom 10:2 u 15. minutu meča (38:26), a kada su na otvaranju drugog poluvremena stigli do plus 14 (50:36), delovalo je da će domaći imati znatno lakši posao da duel privedu kraju. Ipak, tada je ruku naštelovao” Met Lodžeski, sa dve vezane trojke ulio je neophodno samopouzdanje saigračima i poveo ih ka hvatanju rezultatskog priključka, koji je usledio posle još jednog ubačenog šuta van linije 6.75 nekadašnjeg košarkaša Olimpijakosa i dva Džejmsa (57:55, 27. minut).

Međutim, već u sledećem napadu Strelnieks je ubacio izuzetno važnu trojku za domaćina, koji je do odlaska na poslednji dvominutni odmor uspeo da se odlepi na sedam poena viška i potom preciznim pokušajem van linije 6.75 Robertsa, na koji se nadovezala tehnička greška klupi Panatinaikosa (ubačeno bacanje Robertsa i koš Meklina – 85:71, 35. minut) definitnivno prelomi najvećeg rivala i zakaže majstoricu.

OLIMPIJAKOS: Meklin 20 (6/7 za dva, 8/13 sl. b, 5 sk), Roberts 16 (2/2 za dva, 3/5 za tri, 3/3 sl. b), Spanulis 13 (7/8 sl. b), Printezis 12 (11 sk), Strelnieks 11, Milutinov 2 (1/4 za dva, 8 sk)…

PANATINAIKOS: Džejms 20 (2/9 za dva, 2/7 za tri, 10/11 sl. b, 4 sk, 3 as), Lodžeski 16 (4/6 za tri), Gist 12 (5 sk), Kalates 12 (5/8 za dva)…