Partizan jurio, prestigao i izgubio od Valensije

Partizan je jurio Valensiju. Partizan je stigao Valensiju. Partizan nije imao snage da favoritima iz Španije zada završni udarac, pobedi tim koji je, bez ikakve dileme u najužem krugu kandidata za osvajanje Evrokupa i da na taj način sačuva realne šanse da nastavi takmicenje u ovom nadmetanju.

Na kraju, u dvorani “Aleksandar Nikolić”: Partizan – Valensija 61:69 (18:22, 18:12, 12:18, 13:17). A nije moralo tako da bude.

Ritam utakmice odredio je početak. Gosti su posle četiri minuta stigli do značajnog kapitala – 13:4. I onda je Partizan počeo da topi prednost španskog kluba. Tu misiju  prvi put na utakmici ispunili su u 16. minutu kada je Pejdž izjednačio na 28:28. Uspeli su crno-beli da stignu i do prednosti od dva poena (36:34).

I delovalo je da je Partizan na dobrom putu da priredi iznenađenje i razgali srca navijača. Vanja Marinković je “zatvorio” seriju 9:0 i crno-beli su poveli sa 57:52 u 33. minutu meča.

A onda je usledio pad. Valensija je dodala gas u odbrani, šutevi su ponovo počeli da ulaze. Serija gostiju 12:0, stavila je tačku na nade beogradskog kluba. Valensija je u TOP 16 fazi. Partizan je daleko, daleko od nje.

PARTIZAN: Pejdž 9 (7 as), Si, Marinković 15, Gegić 2, Pecarski, Gavrilović, Zagorac 6 (7 sk), Janković 6, Lendejl 14, Gagić 9, Nikolić.

VALENSIJA: Garsija, Abalde 9, Liberije 2, Van Rosom 20 (10-6 za tri, 5 sk, 5 as), V. Tomas 11, Tobi, Dubljević 12 (12 sk), Vives 3, Martinez, San Emeterio 6, M. Tomas 6, Dornekamp.