Partizan ubedljiv u Valjevu, Marinković se raspucao pred plej-of

Partizan je pobedom u Valjevu okončao ligaški deo Superlige. Crno-beli su, posle izjednačenog prvog poluvremena, u drugih dvadeset minuta malo dodali gas i na krilima raspucanog Vanje Marinkovića stigli do ubedljivog trijumfa protiv Metalca – 101:78 (28:27, 26:19, 20:13, 27:19).

Mladi bek kluba iz Humske, ako je suditi po duelu u Valjevu, ušao je u željeni ritam u najboljem mogućem trenutku za crno-bele. Odigrao je Marinković u Valjevu jednu od najboljih, ako ne i najbolju, utakmicu ove sezone. Iz 11 šuteva iz igre pormašio je samo tri, sa deset poena u prvoj deonici bio je najzaslužniji za minmalnu prednost gostiju na prvom dvominutnom odmoru, da bi sa još sedam poena na otvaranju druge deonice pogurao crno-bele ka prvom dvocifrenom plusu na meču (49:39, 17. minut).

Ipak, Nenad Čanak ne može da bude baš skroz spokojan pred doigravanje za titulu, jer koliko dobra rola Marinkovića daje razloga za optimizam, toliko čak 46 primljenih poena u prvom poluvremenu pozivaju crno-bele na oprez pred najvažniji deo sezone u nacionalnom šampionatu.

Nema dileme da je mladi strateg osvajača Kupa Radivoja Koraća imao šta da kaže svojim igračima na poluvremenu meča u Valjevu, a rezultat dodatnih saveta došao je već na startu trećeg kvartala. Za nešto više od tri minuta igre crno-beli su primili samo tri poena, a poenima Veličkovića i Gosa (po pet) u 24. minutu došli su do prednosti (64:49) dovoljne da do poslednjeg zvuka sirene odigraju bez prevelike tenzije, sa obzirom da domaćin do kraja susreta razliku nije uspeo da spusti na jednocifren broj.

METALAC: A. Vasić 16 (3/4 za dva, 4/4 sl. b, 12 as), Turbić 6, Mikulić 17 (5/9 za tri), Zekavičić 8, Pavlović 16, Marojević, Čolović, Milutinović, Đekić, Kaplanović 15 (7/11 sl. b, 12 sk), D. Vasić, Matić.

PARTIZAN: Veličković 14 (5/5 za dva), Si 9, Gagić 4, Vilijams Gos 19 (8/13 za dva, 4 sk, 4 as), Marinković 26 (4/6 za dva, 4/5 za tri, 6/6 sl. b, 6 sk), Jovanović, Čakarević 2, Von 15 (4/8 za dva, 4/6 sl. b), Andrić 8, Brajma 2, Šalić 2, Pecarski.