Peristeri iznenadio AEK

Panatinaikos je u odbranu grčke krune krenuo u laganom ritmu. Ipak i to je bilo dovoljno Tomas, Kalatis i ekipa deklasiraju nejaki Ifaistos (93:65).

Za iznenađenje na startu šampionata pobrinuo se Peristeri koji je u jednom momentu doveo AEK na prag rezultatske provalije. Herou i Bentil su  u prvih 20 minuta pravili ogromne probleme timu Like Bankija koji u drugoj četvrtini nije znao gde je lošiji, da li u npadu ili odbrani. Ni pauza između druge i treće deonice nije pomogla AEK da se razbudi, već je Peristeri stigao na maksimalnih 67:46. Tek tada se upalila lampica za uzbunu koju su videli Mačijulus u društvo. Krenuli su u trku s vremenom, na 33 sekunde pre kraja posle pogotka pod faulom stigli su na samo dva poena zaostatka (79:77), ali je Bentil u sledećem napadu bio miran i pokazao put ka pobedi domaćinu.