Princ Albert ispratio Monako u četvrtfinale FIBA Lige šampiona, mesto među najboljih osam obezbedili Bajrot i Ludvigsburg

Bajrot, Ludvigsburga i Monako igraće u četvrtfinalu FIBA Lige šampiona, pošto su u revanšima osmine finala sačuvali prednost stečenu u prvim duelima.

Bajrot je uspeo da izdrži “pakao” Istanbula i nerešenim rezultatom protiv Bešiktaša 84:84 (18:20, 21:17, 20:26, 25:21) overi plasman među najboljih osam ekipa elitnog klupskog takmičenja krovne košarkaške organizacije. Nemački predstavnik je na Bosfor doneo pet poena viška iz prvog meča, što se na kraju ispostavilo kao dovoljno za konačan trijumf. Gosti su gotovo celim tokom meča uspevali da budu u rezultatskom plusu, dok su izabranici Ufuka Saridže samo u finišu prvog poluvremena, sa četiri ubačene trojke u drugih 10 minuta, došli do prednosti potrebne za prolaz (37:31, 18. minut). Ipak, Bajrot je već do sredine pretposlednjeg kvartala uspeo da vrati vođstvo, da bi trojkom Jorka u 32. minutu (70:62) ugasio i poslednju nadu domaćih u trijumf vredan nastavka takmičenja.

Jork sa 17 (5/8 za tri), Marei sa 15 (6/11 za dva) i Linhart sa 14 poena bili najefikasniji u gostujućem timu, dok Bešiktašu nisu pomogli na raspoloženi Stroberi sa 23 (7/9 za dva, 3/10 za tri) i Lalane sa 18 poena (7/8 za dva, 7 sk).

Ni pobeda od 12 razlike (86:74 – 15:18, 31:30, 19:14, 21:12) pred protivničkim navijačima nije bila dovoljna Oldenburgu da nastavi takmičenje. Goste je borbe za mesto među najboljih osam ekipa koštala izuzetno loša prva utakmica, koju je Ludvigsburg dobio 88:63, pa je revanš za domaće predstavljao samo formalnost, dok je Monako u uzvratnoj utakmici osmine finala protiv Zielone Gore naplatio sve ono što je propustio u prvom duelu – 90:60 (25:21, 25:10, 26:16, 14:13).

Francuski klub je u Poljskoj u jednom momentu imao i 23 poena viška, ali je tek košem Robinsona dve sekunde pre kraja uspeo da osigura kakvu takvu prednost pred duel u Monaku, koji je bio čista “demonstracija sile” u režiji domaćih košarkaša. Princ Albert je našao svoje mesto u dvorani i mogao je samo da uživa u predstavi koju su priredili košarkaši Zvezdana Mitrovića. Iako je prva deonica bila ujednačena, furioznom igrom u drugom kvartalu Monako je došao do 20 poena viška (46:26, 19. minut), ali, za razliku od prvog duela, večeras nije popuštao gas, već je grogiranog rivala dotukao u prvih šest minuta treće četvrtine (69:38).

Lakomb sa 18 (8/8 za dva, 5 sk), Kraft, Robinson i Evans sa po 10 poena bili su vodeći košarkaši Monaka, Elmedin Kikanović je dodao osam, dok su u gostujućoj ekipi jednini sa dvocifrenim košgeterskim učinkom bili Gecevičius sa 14 (4/6 za tri) i Matčak sa 10 poena. Vladimir Dragičević je meč završio sa šest poena i sedam skokova, dok je Boris Savović postigao poen više.