RASPORED I REZULTATI UTAKMICA – ŠESTI “PROZOR” KVALIFIKACIJA ZA SVETSKI KUP 2019

EVROPA

I GRUPA

  1. kolo: Turska – Slovenija 77:58, Ukrajina – Crna Gora 74:76, Letonija – Španija 62:67.
  2. kolo: Crna Gora – Letonija 74:80, Slovenija – Ukrajina 85:84, Španija – Turska 74:58.

 

  1. ŠPANIJA*         12   10    2    927:848    22
  2. TURSKA*          12   8    4    874:805     20
  3. CRNA GORA*  12   7    5    918:901    19
  4. LETONIJA         12   7     5    943:914    19
  5. UKRAJINA        12   5    7    908:892     17
  6. SLOVENIJA      12   3     9    909:988    15

 

J GRUPA

  1. kolo: Hrvatska – Poljska 69:77, Holandija – Litvanija 69:78, Italija – Mađarska 75:41.
  2. kolo: Mađarska – Hrvatska 84:65, Litvanija – Italija 86:73, Poljska – Holandija 85:76.

 

  1. LITVANIJA*   12   11    1    999:802     23
  2. ITALIJA*         12    8    4    940:836     20
  3. POLjSKA*       12    8     4    958:886     20
  4. MAĐARSKA     12    6     6    836:849    18
  5. HRVATSKA      12    4     8    858:891     16
  6. HOLANDIJA    12    3     9    895:944     15

 

K GRUPA

  1. kolo: Bugarska – Rusija 60:104, Češka – Bosna i Hercegovina 69:64, Finska – Francuska 76:69.
  2. kolo: Rusija – Finska 91:76, Francuska – Češka 82:66, Bosna i Hercegovina – Bugarska 87:67.

 

  1. FRANCUSKA*   12    10    2     937:878    22
  2. RUSIJA*              12    8      4     966:853    20
  3. ČEŠKA*                12    8     4     892:889    20
  4. FINSKA                  12    6     6     903:925    18
  5. BUGARSKA          12    4      8     882:971     16
  6. BIH                         12    3      9     871:957     15

 

L GRUPA

  1. kolo: Estonija – Srbija 71:70, Izrael – Nemačka 81:77, Grčka – Gruzija 81:69.
  2. kolo: Gruzija – Estonija 77:84, Srbija – Izrael 97:76, Nemačka – Grčka 63:69.

 

  1. GRČKA*             12   11    1    972:880     23
  2. NEMAČKA*      12    9    3    1017:856    22
  3. SRBIJA*             12    7    5    993:865     19
  4. IZRAEL                12    6    6    925:974     18
  5. GRUZIJA             12    5    7    927:968     17
  6. ESTONIJA          12    4    8    821:950     15

 

AMERIKA

E GRUPA

  1. kolo: Portoriko – Argentina 87:86, SAD – Panama 111:80, Meksiko – Urugvaj 88:77.
  2. kolo – 26. februara: SAD – Argentina 84:83, Portoriko – Urugvaj 65:61, Meksiko – Panama 78:61.

TABELA: SAD* 10-2, ARGENTINA* 9-3, PORTORIKO* 8-4, Urugvaj 6-6,Meksiko 5-7, Panama 4-8.

 

F GRUPA

  1. kolo: Kanada – Čile 85:46, Devičanska Ostrva – Brazil 80:104, Dominikanska Republika u 72:67.
  2. kolo: Kanada – Venecuela u 95:55, Devičanska Ostrva – Čile 64:59, Dominikanska Republika – Brazil 63:71

TABELA: KANADA* 10-2, VENECUELA* 9-3, BRAZIL* 9-3, DOMINIKANSKA REPUBLIKA*** 7-5, Devičanska Ostrva 3-9, Čile 2-10.

 

AZIJA I OKEANIJA

E GRUPA

  1. kolo: Sirija – Južna Koreja 74:87, Jordan – Kina 86:62, Liban – Novi Zeland 67:69.
  2. kolo: Sirija – Kina 59:90, Jordan – Novi Zeland 86:80, Liban – Južna Koreja 72:84.

TABELA: NOVI ZELAND* 10-2, JUŽNA KOREJA* 10-2, JORDAN* 7-5, KINA** 7-5, Liban 6-6, Sirija 2-10.

 

F GRUPA

  1. kolo: Kazahstan – Australija 60:81, Iran – Japan 89:97, Katar – Filipini 46:84.
  2. kolo: Iran – Australija 85:74, Kazahstan – Filipini 75:93, Katar – Japan 48:96.

TABELA: AUSTRALIJA* 10-1, JAPAN* 8-4, IRAN* 8-4,  Filipini*** 7-5, Kazahstan 4-7, Katar 2-10.

 

AFRIKA

E GRUPA

TABELA: TUNIS* 10-2, ANGOLA* 9-3, Kamerun, Egipat 7-5, Maroko 4-8, Čad 3-9.

F GRUPA

  1. kolo: Mali – Centralnoafrička Republika 57:75, Ruanda – Senegal 41:81, Nigerija – Obala Slonovače 46:72.
  2. kolo: Senegal – Mali 62:38, Centralnoafrička Republika – Nigerija 59:72, Obala Slonovače – Ruanda 87:60.
  3. kolo: Senegal – Nigerija 84:63, Centralnoafrička Republika – Ruanda 77:69, Obala Slonovače – Mali 69:49.

TABELA: NIGERIJA* 10-2, SENEGAL* 10-2, OBALA SLONOVAČE 7-5***, Centralnoafrička Republika 6-6, Ruanda 3-9, Mali 3-0.

NAPOMENA: Na Svetskom kupu igraće domaćin Kina**, po tri najbolje* ekipe iz evropskih (12), američkih (6) i grupa iz Azije i Okeanije (6), dve najbolje ekipe iz afričkih grupa (4), kao i trećeplasirani tim*** s boljim skorom iz Afrike i četvrtplasirani timovi*** s boljim skorom iz Amerike, odnosno Azije (ne računajući Kinu).

KATEGORIJE