Ratkovica vratio Cibonu u Zadar

Zadar ili Cibona? Ko će se plasirati u finale plej-ofa hrvatske A1 lige biće poznato u nedelju uveče, nakon “majstorice” u dvorani “Krešimir Ćosić”.

Zagrepčani su se kod kuće revanširali za poraz od subote i izjednačili na 1:1 – 96:86 (23:29, 23:15, 28:22, 22:20).

Zadar je češće bio u vođstvu do 25-26. minuta utakmice, a od tada je domaćin, predvođen raspoloženim Branislavom Ratkovicom (21p, 13as, 4izg) i dobro čuvanim, ali ipak učinkovitim Lukom Žorićem (18p, 8sk, 5izg), preuzeo kontrolu i sve vreme imao desetak poena prednosti.

Marko Tomas pobedi je doprineo sa 15, a Domagoj Bošnjak sa 13 poena.

Kod Zadra se sa 25 poena izdvojio Stiven Grej, koji je zimus doveden kao zamena za Džoša Bostika. Njega je trener Aramis Naglić u ovoj utakmici držao na terenu svih 40 minuta, kao i Luku Božića (15p, 12sk, 4as) i Lovru Bašića (12p, 9as, 3ukr, 5izg).

Revanš Split – Cedevita (0:1) igra se u sredu.

(foto: Twitter/kk_cibona)