REZULTATI UTAKMICA – PETI “PROZOR” KVALIFIKACIJA ZA SVETSKI KUP 2019

EVROPA

I GRUPA

Treće kolo: Turska – Španija 71:67, Ukrajina – Slovenija 82:54, Letonija – Crna Gora 75:84.

Četvrto kolo: Slovenija – Letonija 77:82, Crna Gora – Turska 71:66, Španija – Ukrajina 72:68.

  1. ŠPANIJA* 10 8 2    786:728    18
  2. TURSKA* 10 7    3    739:673    17
  3. C. GORA 10 6 4    768:747    16
  4. LETONIJA 10 6    4    801:773    16
  5. UKRAJINA 10 5    5    750:731    15
  6.   SLOVENIJA 10 2    8    766:827    13

J GRUPA

Treće kolo: Hrvatska – Mađarska 74:69. Holandija – Poljska 78:105, Italija – Litvanija 70:65.

Četvrto kolo: Mađarska – Holandija 91:86, Litvanija – Hrvatska 79:62, Poljska – Italija 94:78.

  1. LITVANIJA* 10 9    1    835:660    19
  2. ITALIJA 10 7 3    792:709    17
  3. POLjSKA 10 6 4    796:741   16
  4. MAĐARSKA 10 5    5    711:709    15
  5. HRVATSKA 10 4   6    724:730    14
  6. HOLANDIJA 10 3   7    750:781    13

K GRUPA

Treće kolo: Bugarska – Bosna i Hercegvina 89:92, Češka – Francuska 65:79, Finska – Rusija 75:77.

Četvrto kolo: Rusija – Češka 81:61, Francuska – Bugarska 77:53, Bosna i Hercegovina – Finska 77:81.

  1. FRANCUSKA* 10 9    1    786:636    19
  2. ČEŠKA* 10 7    3    755:743    17
  3. RUSIJA 10 6    4    771:727    16
  4. FINSKA 10 5    5    761:667    15
  5. BUGARSKA 10 4    6    755:780    14
  6. BIH 10 2   8    720:821    12

L GRUPA

Treće kolo: Izrael – Srbija 83:74, Estonija – Gruzija 73:80, Grčka – Nemačka 92:84.

Četvrto kolo: Gruzija – Izrael 71:69, Nemačka – Estonija 87:70, Srbija – Grčka 84:61.

  1. GRČKA* 10 9    1    822:748    19
  2. NEMAČKA* 10 9    1    877:717    17
  3. SRBIJA 10 6    4    826:728    16
  4. GRUZIJA 10 5 5    781:803    15
  5. IZRAEL 10 4   6   768:800    14
  6. ESTONIJA 10 2    8    666:803    12

Peto kolo (21. februar): Izrael – Nemačka, Estonija – Srbija, Grčka – Gruzija.

Šesto kolo (24. februar): Nemačka – Grčka, Srbija – Izrael, Gruzija – Estonija.

AZIJA I OKEANIJA

E GRUPA

Novi Zeland – Jordan 95:69, Južna Koreja – Liban 84:71, Kina – Sirija 101:52.

Novi Zeland – Sirija 97:74, J. Koreaj – Jordan 88:67, Kina – Liban 72:52

Tabela: Novi Zeland 9-1*, J. Koreja 8-2*, Kina 6-4**, Liban 6-4, Jordan 5-5, Sirija 2-8.

F GRUPA

Australija – Iran 76:47, Japan – Katar 85:47, Filipini – Kazahstan 88:92.

Australija – Katar 110:59, Japan – Kazahstan 86:70, Filipini – Iran 70:78

Tabela: Australija 9-1*, Iran 7-3, Japan 5-5, Filipini 5-5, Kazahstan 4-6, Katar 2-8.

AFRIKA

E GRUPA

Tunis – Maroko 89:51, Čad – Egipat u 17,30, Kamerun – Angola u 20.

Egipat – Tunis 73:64, Maroko – Kamerun 57:63, Angola – Čad 90:50.

Egipat – Kamerun 60:80, Maroko – Čad 62:45, Angola – Tunis 69:63

Tabela: Tunis 12-0*, Angola 9-3*, Kamerun 7-5, Egipat 7-5, Maroko 4-8, Čad 3-9.

AMERIKA

E GRUPA

Urugvaj – Portoriko 64:62, Argentina – SAD 80:63, Panama – Meksiko 76:65.

Panama – Portoriko 70:71, Urugvaj – SAD 70:78, Argentina – Meksiko 85:71.

Tabela: Argentina 9-1*, SAD 8-2*, Urugvaj 6-4, Portoriko 6-4, Panama 4-6, Meksiko 3-7.

F GRUPA

Brazil – Dominikanska Republika 100:82, Venecuela – Kanada 84:76, Čile – Devičanska Ostrva 81:63.

Ponedeljak: Brazil – Kanada, Devičanska Ostrva – Venecuela, Čile – Dominikanska Republika.

Tabela: Venecuela 8-1*, Kanada 7-2, Brazil 7-2, Dominikanska Republika 5-4, Čile 2-7, Devičanska Ostrva 2-7.

 

Napoemena: * – obezbedili plasman na Svetski kup na osnovu rezultata u kvalifikacijama. ** – domaćin Svetskog kupa

KATEGORIJE