Slukas stavio tačku

Trojkom Kostasa Slukasa, uz zvuk sirene, Fenerbahče je savladao Makabi i u pobedničkom raspoloženju čeka četvrtfinale i seriju sa Žalgirisom.

Bila je to utakmica koja nijednom timu ništa nije donosila, niti oduzimala. Ali i utakmica koju su oba tima očigledno silno želela da dobiju.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, Makabi je sjajno reagovao u trećoj četvrtini, ali je Fener uzvratio u poslednjoj, da bi dramu rešio sjajni Grk, pogotkom u poslednjoj sekundi.

Nikolu Kalinića nije služio šut iz igre, ali je i tih pet poena koje je ubacio bilo dovoljno da uđe u „klub 1000” Evrolige.

Fenerbahče – Makabi 78:75 (20:20, 21:21, 10:18, 27:16)
Fenerbahče: Grin 7, Meli 3 (5 sk), Hersek, Mahmutolu 5, Kalinić 5 (10-1 iz igre, 11 sk), Biberović 1, Slukas 22 (6-4 za tri, 4 sk, 5 as), Gudurić 13 (4 sk), Guler, Dikson 3, Duverioglu 2, Datome 17 (5 sk).
Makabi: Vilbekin 13 (7-1 za tri), Pargo 4, O`Brajant 6 (6 sk), Kaloiaro 6 (7 sk), Rol 4, Kejn, Avdija 10 (5 sk), Tajus (4 sk), Dibartolomeo 9, Koen, Blek 23 (7 sk), Zosman.