Smiljanić presudio Slobodi

Sloboda je pred poslednjih nešto više od pet minuta utakmice u Pančevu, ušla sa devet poena prednosti – 65:74. Bila je u dobrom ritmu, napravila preokret, išla ka pobedi. Na tom putu Užičanima se isprečio Ivan Smiljanić.

Posle perioda dobre igre gostiju, domaćin je uspeo da dođe do daha. Odbio je taj nalet, utakmica je dobila dramatičnu završnicu koja je izbacila i heroja meča. Ovog puta to je bio Ivan Smiljanić koji je prvo na oko pola minuta pre kraja sa penala vratio prednost Tamišu – 81:80, a onda sprečio i slavlje gostiju, koje je već bilo počelo posle pogotka Save Trajkovića za 81:82, na samo pet sekundi pre kraja.

To je bilo dovoljno vremena za Ilkić pronađe Smiljanića, a on loptu položi u koš, za pobedu Tamiša.

Tamiš – Sloboda 83:82 (19:17, 17:23, 25:18, 22:24)
Tamiš: Mitrović 12, Čabrilo 1, Ilkić 7 (5 sk, 6 as), Radović, Krstović 15, Knežević 18 (11 sk), Tornjanski 10, Šušić, Jeković 5 (8 sk), Smiljanić 13, Labudović 2.
Sloboda: Crnić 4 (4 sk), Kadiri 10 (8 sk), Simić 12 (5 sk), Kovačević, Trajković 21, Marić 10 (6 sk), Lovet 14 (5 as), Ćubić, Krstić, Paunović 7 (6 sk), Čomagić 4.

U ostalim utakmicama osmog kola KLS, igrali su: Dinamik – Mladost 100:75, Dunav – Zlatibor 79:74, Novi Pazar – Vršac 101:98, Veovuk – Spartak 102:80, Vojvodina – Metalac 101:98.
Preostali meč igra se u nedelju, tačno u podne, kada u derbiju kola igraju OKK Beograd – Borac.