Šok u Minhenu: Frankfurt iznenadio Bajern i došao na pobedu do naredne runde plej-ofa

Pred više od 6.000 navijača u Minhenu Bajern je došao na rub eliminacije iz plej-ofa. Frankfurt je napravio “brejk” i poveo sa 2:1 u seriji – 83:86 (13:12, 26:13, 22:32, 22:29).

Frankfurt sada ima šansu da kod kuće, za tri dana, napravi pravu senzaciju i izbaci prvog favorita na startu doigravanja.

Dejan Radonjić će imati šta da zameri svojim igračima, Bavarci su na startu treće deonice imali ogromnih 19 poena prednosti (44:25). Od tog momenta kao da su stali, dozvolili su rivalu da serijom trojki za sedam minuta dođu do izjednačenja (54:54).

Rezultatska klackalica se nastavila i u poslednjih 10 minuta, timovi su se smenjivali u vođstvu, da bi Kaningem na 26 sekundi pre kraja doneo domaćinu prednost (83:81). Šrub je uzvratio trojkom, Hobs potom izgubio loptu, a Robertson sa penala uvećao vođstvo (83:86), Kaningem je trojkom pokušao da odvede meč u produžetak, ali nije uspeo.

Kada su srpski reprezentativci u pitanu, Vladimir Lučić nije igrao zbog povrede ramena, dok je Stefan Jović za 15 minuta zabeležio po dve asistencije i ukradene lopte, ali i tri izgubljene.

BAJERN: Kaningem 20, Đedović 17, Buker 12 (6sk)
FRANKFURT: Vebster 20 (6as, 4sk), Šrub 15 (7as), Robertson 14