Šok za Jokića, izgubili i Bjelica i Bogdanović

Memfis je izgubio 19 uzastopnih utakmica i daleko je najlošija ekipa NBA lige. Pri tom, što više Grizliji gube, to su im veće šanse za lepšu budućnost nakon narednog drafta (imali bi veće šanse za visok pik).

Sa druge strane, Denver je ekipa koja je projektovana za plej-of, koja je u najboljih osam na Zapadu bila tokom 99 odsto ove sezone i svaka sledeća utakmica joj je ključna. To, neko, u Koloradu očigledno nije shvatio.

Nagetsi su izgubili u Memfisu i na užasan način započeli turneju. Nikola Jokić je uradio svoje, postigao 17 poena (11-4 za dva, 4-1 trojke, 8-6 sa penala) imao 12 skokova, dve asistencije, četiri ukradene lopte, dve rampe i jednu izgubljenu loptu za 35 minuta.

Da je bio problem u pristupu favorita jasno pokazuje početak meča gde su Grizliji za tren došli do 21 poena prednosti.

– Ako u ovom trenutku sezone treba da radimo na pristupu, u velikom smo problemu.

Denver je ovim porazom pao na deseto mesto sa korakom i po zaostatka za osmoplasiranim timom. A to je sada Nju Orleans, nakon poraza od Hjustona, odnosno pobede Jute nad Sakramentom i San Antonija nad Minesotom!

Spursi su pokazali ko su i šta su u meču protiv direktnog rivala u borbi za plej-of. Nemanja Bjelica ovoga puta nije blistao kao u prethodnim mečevima, završio je utakmicu sa sedam poena (5-2 za dva, 2-1 trojke) osam skokova, jednom asistencijom i dve izgubljene lopte za 37 minuta na parketu! Na drugoj strani, Lamarkus Oldridž je postao ono što je Greg Popović od njega godinama traži – mašina. Postigao je 39 poena u jednoj od važnijih utakmica u finišu sezone.

Juta je u neverovatnoj seriji, ali je umalo kiksnula u duelu sa Sakramentom koji je u očiglednom usponu. Tačno 71 sekundu pre kraja na semaforu u Solt Lejk Sitiju pisalo je 94:94, ali je u tom trenutku favorit reagovao i odneo pobedu kojom su Džezeri, verovali ili ne, došli na peto mesto Zapada!

Bogdan Bogdanović je postigao 12 poena (14-3 za dva, 3-2 trojke, 1-0 penali) imao jedan skok i dve asistencije za 27 minuta.

Milvoki – Atlanta 122:117, Nju Orleans – Hjuston 101:107, Vašington – Indijana 109:102, Bruklin – Dalas 114:106, Njujork – Šarlot 124:101, Čikago – Klivlend 109:114, Memfis – Denver 101:94, San Antonio – Minesota 117:101, Juta – Sakramento 103:97, Finiks – Golden stejt 109:124, Portland – Detroit 100:87.