Srbija igra za zlato

Srbija će igrati u finalu Evropskog prvenstva mladih košarkašica. Izabranice trenera Miloša Pavlovića su u polufinalu, opet posle preokreta, ovog puta i produžetka savladale Italiju i došle u priliku da se bore za zlato.

Heroine su dve Ivane – Raca i Katanić. NJihovim trojkama je Srbija na minut i po pre kraja otišla na plus šest – 62:56. Što je bio suficit dovoljan za mirno privođenje utakmice u kraju i finale!

Početak nije bio loš, ali je druga četvrtina pripala Italiji koja je nametnula svoj ritam, povela… Zato je dugo potom Srbija morala da juri rivala. Ali – nije odustajala. Za trud je nagrađena je.

Imale su priliku naše devojke i da u regularnom delu reše pitanje pobednika. Na 35 sekundi pre kraja rezultat je bio poravnat 56:56, usledila je dobra odbrana Srbije, ali ne i tako dobar napad. Flouter Marije Stojanović nije hteo u koš.

Potrajalo je dok se posle toga mlade Srpkinje konsolidovale, ali u tome su upele na vreme. Dve trojke u produžetku bile su dovoljne da reše pitanje pobednika i odu u finale.

Srbija – Italija 64:58 (18:16, 15:22, 8:6, 15:12, 8:2)
Srbija: Đorđević 9 (10 sk), Katanić 6 (5-1 za tri, 7 sk, 4 as), Raca 9 (4-1, za tri), Stojanović 13 (4 sk), Turudić 16 (5 sk, 5 zg, 4 ukr), Bojović 8, Jovančević, Naumčev, Radulović 2, Vučkvoić, Vujisić 2 (4 as), Zukanović.
Italija: Andre 11 (9 sk), Kubaj 6 (12 sk), Del Pero 9, Fasina 11 (5 sk, 4 as, 4 izg), Verona 9, Kastelo, Cecili, Parmesani 3, Smorto, A. Toljiani 6 (4 sk), Đ. Toljiani, Truko 3.