Srbija pala na Kritu

“Orlovi” su pali na Kritu. Nije reprezentacija Srbije uspela da zabeleži pobedu u četvrtom “prozoru” kvalifikacija za Svetski kup – 70:63 (16:18, 19:14, 16:15, 19:16)

Ovim trijufom je domaćin ostao na maksimalnom učinku u novoformiranoj grupi “L” (7/0), dok je srpski tim na trećoj poziciji sa skorom 4/2 koliko imaju i Gruzija i Izrael.

Naredni meč Srbija igra u nedelju protiv selekcije Estonije u dvorani “Aleksandar Nikolić”.

Početak meča su obeležili promašaji na obe strane terena. Napadi Srbije su išli uglavnom na Bogdanovića i BJelicu, dok je Kalates preuzeo ulogu lidera i razigravao Burusisa i Printezisa.

Drugu deonicu je obeležio veliki broj faulova domaćina koji je posle nešto manje od pet minuta ušao u bonus, uz tri lične Kalatesa. Grci su se oslanjali na šut za tri poena, Bogdan je odgovarao prodorima i taman akda je delovalo da je Đorđevićev tim ušao u ritam, Slukas je pogodio par trojki i doneo svojoj ekipi prednost na pauzi (35:32).

Grci znatno bolje započinju drugo poluvreme, prave seirju 7:0 i stiču prvu dvocifrenu prednost na meču (42:32). Pokušavao je selektor “orlova” da nađe pravu kombinaciju, igrao je sa dva pleja, bržom igrom tražio odgovor i to j dalo rezultat. Već do kraja deonice su prišli na četiri poena zaostatka (51:47).

Rezultatska klackalica se nastavila u poslednjem kvartalu. Strpljivo je Srbija “topila” zaostatak i trojkama Bogdanovića i Micića došla do izjednačenja (57:57). Domaći tim je sve napade usmerio ka Printezisu koji je bio nepogrešiv, dok je srpski tim ušao u “prazan hod” i više od tri minuta nisu uspeli da poentiraju (63:57).

Srbija se previše oslanjala na šut za tri u završnici, promašaji su se ređali, a posle promašenog dalekometnog hica i poena Papanikolaua sa linije za slobodna bacanja na 63 sekunde pre kraja je bilo jasno da je kraj (68:59).

GRČKA: Burusis 9 (10sk, 8as), Kalates 15 (5as, 5sk), Papanikolau 8 (4sk), Printezis 15 (4sk), Slukas 11 (5sk), T. Adetokumbo 4 (4sk), Dorsi, Mancaris, Mitoglu, Papajanis, Papapetru 6, Vasilopulos 2
SRBIJA: Bjelica 9 (12sk, 5as), Bogdanović 19, (4sk), Jović 11, Nedović 7, Simonović 2, Jelovac, Kalinić 1 (2sk, 2as), Lučić, Micić 3, Milosavljević, Milutinov 7 (6sk), Raduljica 4 (2sk)