Basketball Sphere

Teodosić i Marjanović se ne predaju

Dok Rivers je još na početku sezone rekao da ga oduševljava što Miloš Teodosić igra sve bolje kako se utakmice približavaju kraju. Isto može da se konstatuje i kada se govori o sezoni – kako odmiče, tako Teodosić preuzima sve veću odgovornost i Klipersi pobeđuju.

Da li je ekipa iz El Eja kasno ušla u pravi ritam da bi se ozbiljnije nadala plasmanu u plej-ofu? Verovatno, s obzirom da timovi koji su tik iznad crte na Zapadu pobeđuju. Ali, način na koji su Klipersi tukli Toronto usred Kanade pokazuju da ovaj tim zaslužuje više.

U drugom poluvremenu su Teodosić, Marjanović i, naravno, fenomenalni Lu Vilijams (18 poena u poslednjoj četvrtini) pregazili najbolji tim Istoka. Teo je postigao 15 poena (8-4 za dva, 5-1 trojke, 4-4 penali) imao četiri skoka, jednu asistenciju i dve izgubljene lopte za 33 minuta na parketu.

Boban Marjanović je igrao šest minuta, ali mu je trener Rivers dao priliku u ključnim trenucima. Gorostas iz Boljevca mu je odgovorio sa četiri poena (3-2) tri skoka, po jednom asistencijom i rampom. Inače, ta asistencija je bila i potez večeri.

Klipersi sada zaostaju dve i po pobede za Jutom (pobedila Golden stejt) i Minesotom.

Sakramento je doživeo poraz u duelu sa oslabljenim Boston, a Bogdan Bogdanović nije imao svoje veče. Postigao je četiri poena (5-2 za dva, 5-0 trojke) imao jedan skok, po tri asistencije i ukradene lopte za 34 minuta. Stigao je da zakuca i proslavi to u stilu saigrača, Vinsa Kartera.

U ovom meču eksplodirao je Teri Rozir koji je kao starter umesto Kajrija Irvinga postigao osam trojki iz 12 pokušaja.

Sakramento – Boston 93:104, Toronto – LA Klipers 106:117, Vašington – Njujork 97:101, Oklahoma Siti – Portland 105:108, Hjuston – Atlanta 118:99, Golden stejt – Juta 91:110.