Teodosić za novi preokret i prednost u plej-of trci

Maltene sve što se dešavalo u poslednjoj, ključnoj četvrtini utakmice između Klipersa i Orlanda imalo je veze sa Milošem Teodosićem. Plejmejker ekipe iz Los Anđelesa preuzeo je kontrolu u trenucima kada su gosti sa Floride vodili, pretili velikim iznenađenjem koje bi zagorčalo život Klipersima u trci za plej-of mestom. Teodosić je pogađao prodirao ka košu i asistirao za ko zna koji preokret tima iz Stejpls centra ove sezone.

Klipersi su se sada odlepili od Denvera i Jute i samostalno sede na osmom mestu Zapada. I ne samo to – posle poraza San Antonija od Oklahome Siti zaostaju za posrnulim Spursima samo pola koraka, za uzdrmanom Minesotom jednu pobedu…

Teodosić je meč počeo sa klupe, ali je igrao 31 minut jer je Dok Rivers prepoznao šta će dobiti od srpskog asa u ovom meču. Dobio je 15 poena (6-4 za dva, 4-1 trojke, 4-4 penal) sedam asistencija, jedan skok, jednu ukradenu loptu i dve izgubljene. Boban Marjanović je takođe dobio veću priliku, a za deset minuta postigao je dva poena (3-1 iz igre) imao tri skoka, po jednu ukradenu loptu i rampu. Centar protivničkog tima, Nikola Vučević, ponovo je bio ponajbolji u Orlandu sa 17 poena i deset skokova.

Šarlot – Finiks 122:115, Majami – Vašington 129:102, Dalas – Memfis 114:80, Oklahoma Siti – San Antonio 104:94, LA Klipers – Orlando 113:105.