Trojka do rekorda, Bajern “počistio” Darušafaku

Navijači Bajerna mogli su da se zavale u stolice i uživaju u predstavi koju su im priredili izabranici Dejana Radonjića, kojima je jedna trojka nedostajala da obore rekord elitnog takmičenja po broju ubačenih šutevan van linije 6.75, koji drže Montepaski i Barselona (19). Minhenski klub je u “Audi domu” počistio Darušafaku, koja je već posle prvih 20 minuta mogla da se okrene pripremi narednog duela – 116:70 (21:17, 33:18, 33:15, 29:20).

Buker i Đedović poveli su Bajern u prvoj deonici do plus osam (21:13, 9. minut), da bi u drugih 10 minuta domaći košarkaši “izrešetali” koš rivala šutevima van linije 6.75. Koponen i Dangubić su uzastopnim trojkama na otvaranju drugog kvartala dali početni impuls Bavarcima i najavili šutersku rapsodiju domaćina, koji su do odlaska na veliki odmor ubacili još četiri šuta za tri poena (6/6 u drugoj četvrtini) za nedostižnih 54:35 pred drugo poluvreme u kojem su Buker i Koponen započeli, a Đedović, Hobs i Dangubić završili put nemačkog prvaka do maksinalnih 46 razlike na kraju meča u kojem su domaći za tri poena šutirali (18/26).

BAJERN: Dangubić 6 (4 sk), Hobs 9, King 3, Koponen 16 (2/2 za dva, 4/4 za tri), Radošević 4, Lučić 8 (2/2 za dva, 1/1 za tri, 1/1 sl. b), Lo 13 (2/2 za dva, 3/4 za tri), Đedović 16 (6/8 za dva), Jović 4 (7 as), Bartel 12, Vilijams 7, Buker 18 (5/6 za dva, 2/2 za tri, 2/2 sl. b).

DARUŠAFAKA: Mekalum 4, Ozmizrak 4, Bajgul, Demir 4, Kid 4, Ozdemiroglu 5, Savaš, Braun 10, Pejners 7, Dibler 3, Evans 20 (5/9 za dva, 3/3 za tri, 7 sk), Erik 9.