Učitelj ipak držao čas…

Kakva utakmica u Kaunasu! Tokom tri četvrtine delovalo je da će Barsa lako izaći na kraj sa Žalgirisom. A onda je proradio inat kod igrača Šarunasa Jasikevičijusa. Katalonci su u poslednja tri minuta četvrte četvrtine postigli samo dva poena. A to su momci iz Zelene šume znali da iskoriste. Dejvis, Vajt i Volters doneli su izjednačenje (76:76). Ostalo je 40 sekundi do kraja i drama je mogla da počne. Barsa nije iskoristila napad, pošto je Adam Hanga bio neprecizan u šutu za dva. Domaćin je imao poslednji posed i 15 sekundi da poentira. Dejvis nije uspeo. Meč je otišao u produžetak.

A u produžetku, Katalonci su stigli do pet poena prednosti na 68 sekundi pre kraja meča (87:82). Bilo bi previše da su i to bili kadri da prokockaju.

Sve u svemu Svetislav Pešić je slavio protiv tima koji vodi njegov bivši učenik i “večiti” kandidat za klupu Barselone – 88:85 (23:18, 16:16, 21:16, 16:26, 12:9).

ŽALGIRIS: Dejvis 12, Volton 3, Volters 19 (6 as), Volkap 9 (6 sk, 6 as), Vesterman, Jankunas 5, Birutis, Milaknis 5, Vajt 21 (9-7 za dva, 8 sk), Girgonis, Kavaliuskas 4, Ulanovas 7 (6 sk).

BARSELONA: Serafin 7, Pangos 10 (5 as), Ribas, Singlton 8 (7 sk), Hanga 7, Blažič 11, Smits, Ertel 11, Oriola, Kurik 15 (6-5 za tri), Klaver 5, Tomić 14 (5 sk).