Uniks nad Mornarom pokazao silu

Glavnicu posla Uniks je protiv Mornara odradio u prvoj četvrtini. U nstavku je ekipa iz Kazanja je samo pokazivala silu kojom želi da napadne trofej Evrokupa, da bi u poslednjih deset minuta podigla nogu s gasa, ali nijednog trenutka nije dovodila u pitanje overu plasmana u drugu fazu četiri kola pre kraja prvog dela 90:73 – (23:12, 27:21, 22:14, 18:26).

Na drugoj strani, igrači Mornara, izuzev usamljenog Lukovića, koji su ovim porazom dodatno umanjili šanse za plasman u narednu fazu, očigledno su okrenuti mislima u ABA ligi, gde će od narednog kola imati pomoć novajlija Bobija Brauna i Lendinga Sanea.

Uniks: Sergejev 2, Morgan 22, Loket 12 (5sk), Ndur 7, Mekalum 12, Ponkrašov 12, Klimenko 2, Smit 13, Koščejev 1, Kolesnikov 5, Henri 4, Kajmakoglu.

Mornar: Kerington, Mićović 2 (6sk), Koenig 5, Mijović 3, Drenovac 11, Pavić 8, Vujošević 3 (5sk), Pavićević, Voler 6, Vranješ 10 (4as), Rebić 4, Luković 19 (8-8 dvojke, 5-3 sl. bacanja, 12sk,, 1as, 2bl).