Venecija na korak do polufinala, Avelino uzvratio udarac Trentu

Veneciju još jedna pobeda deli od plasmana u polufinale plej-ofa italijanskog šampionata, pošto je i u drugom četvrtfinalnom meču pred svojim navijačima bila bolja od Kremone 108:76 (24:12, 26:30, 26:20, 32:14).

Za razliku od prvog duela koji je imao kakvu takvu rezultatsku neizvesnost, Venecija je u drugom meču serije od prvog do poslednjeg sekunda bila apsolutni gospodar dešavanja na parketu i već sredinom pretposlednjeg kvartala njeni košarkaši mogli su da počnu da razmišljaju o trećem susretu (64:47, 25. minut).

VENECIJA: Perić 19, Vat 13, Hajnes 12, Dej 11, Dženkins 11…
KREMONA: Džonson 22 (3/6 za dva, 4/7 za tri), Milburn 13, Dajner 11…

Neizvesnosti nije bilo ni u duelu Avelina i Trenta. Domaćin je, posle poraza u prvom meču, žestoko odgovorio i slavio 80:59 (24:15, 20:18, 16:10, 20:16). Pošto su već u uvodnom duelu četvrtfinalne serije izgubili prednost domaćeg terena, košarkaši Avelina su u drugoj utakmici od početka krenuli da lome rivala.

Već u finišu prve deonice domaćin je došao do dvocifrenog plusa, Trento je serijom 10:2 na polovini druge deonice uspeo da uhvati rezultatski priključak (28:25) i sve do trećeg kvartala uspevao je da ostane na jednocifreno zaostatku, da bi Avelino u drugoj polovini pretposlednjeg kvartala nanizao osam poena i uspeo da prelomi goste (56:38, 28. minut).

AVELINO: Fesenko 20 (8/9 za dva, 10 sk), Rič 12, Auda 11, Vels 11…
TRENTO: Gutijerez 10, Šilds 10…