Venecija uzvratila udarac

Na brejk je odgovoreno brejkom. Posle poraza kod kuće, Venecija je na gostovanju savladala Sasari – 73:76 (16:19, 16:20, 14:20, 27:17).

Ekipa Đanmarka Poceka ima za čim da žali. U 32. minutu su imali čak 14 poena zaostatka (50:64), da bi prvo u 36. izjednačili (64:64), a onda ponovo u 39. minutu uspeli da anuliraju minus (71:71).

Ostin Dej je tada pogodio trojku, Stefano Đentile je dao oba slobodna bacanja (73:74), ali Deju nije zadrhtala ruka na liniji penala. Rašon Tomas je pokušao uz zvuk sirene, lopta nije prošla kroz obruč, uhvatio ju je Bramos i to je bio znak za kraj drame.

Naredni meč se igra u istoj dvorani, a Venecija sada ima vođstvo u seriji od 2:1. Titulu osvaja tim koji dođe do četiri pobede.

SASARI: Tomas 17 (6sk), Pjer 15 (8sk), Polonara 10 (5sk)
VENECIJA: Dej 22 (7sk), Tonut 10, Vat 9 (7sk)