Žalgiris živi!

U rasprodatoj „Žalgiris areni”, u utakmici koju je morao da dobije kako bi zadržao šanse da se i drugu godinu zaredom nađe u plej-ofu Evrolige, tim koji sa klupe predvodi legendarni Šarunas Jasikevičijus je savladao Bajern – 85:79. Na taj način, momci iz „Zelene šume” revanširali su se sa kamatom Bavarcima za poraz u prvom delu sezone.

I pored ovog poraza, Bajern i dalje ima šanse da se dokopa četvrtfinala. Ali, nikome u Minhenu se sigurno ne dopada činjenica da je tim u poslednjih pet utakmica u Evroligi, upisao četiri poraza.

Žalgiris je rivala počeo da „načinje” već u drugom periodu, kada je došao i do prve dvocifrene prednosti. Tempo na kome je Jasikevičijus insistirao od prvog minuta, oslabio je u poslednjem periodu, kada je Bajern posle dugo vremena razliku spustio na jednu cifru – igrao se 36. minut, kada je Đedović pogodio dva penala za 77:68.

Ulanovas je uzvratio trojkom preko ruke Radoševića, za eksploziju na tribinama „Žalgiris arene”… Pa još jednom, kojom je poništio trojku Koponena.

Trojka Vilijamsa, pa penali Dangubića, sjajan ulaz Lučića i  Bajern je 17 sekundi pre kraja bio samo pet poena daleko – 83:78. Domaćin je potom trošio vreme, da bi Grigonis sa penala doneo Žalgirisu pobedu, ipak ubedljiviju nego što je bio poraz u Minhenu.

Posle ove utakmice Bajern ima skror 12-14, dok je Žalgiris poziciju ispod sa 11-15.

Žalgiris – Bajern 85:79 (22:20, 26:15, 21:18, 16:26)
Žalgiris: Dejvis 16 (4 sk), Tompson 4, Volters 2, Volkap 10, Vesterman (6-4 za tri, 5 sk, 4 as, 4 izg), Uleckas, Venskus, Milaknis 8, Vajt 5 (5 sk), Jokubaitis, Grigonis 18 (4 sk), Ulanovas 10.
Bajern: Dangubić 7 (8-7 penali, 4 sk), Hobs 3 (4 as), King, Koponen 6, Radošević 6, Lučić 10, Lo 7, Đedović 17 (5 sk), Amaize, Bartel 3 (5 as), Vilijams 10 (4 sk), Buker 10.