Žalgirisov drugi korak ka odbrani trona

Žalgiris je odradio polovinu posla kada je u pitanju odbrana litvanskog trona. U trećoj utakmici finala plej-ofa tim iz Kaunasa je pred svojim navijačima savladao najvećeg rivala Lijetvuos ritas 90:80 (24:19, 16:21, 27:19, 23:21) i poveo 2:1 u seriji koja se igra na četiri pobede.

Iako je Ritas većim delom meča uspevao da održi rezultatski priključak, već posle pet minuta igre mogao je da se nasluti konačan epilog, pošto su domaći poveli 12:1.

Košarkaši ekipe iz Viljnusa su, ipak, već do kraja prve deonice razliku spustili na jednocifren broj i sve do završnice trećeg kvartala uspevali su odbijaju nalete Žalgirisa, koji je tek u završna dva minuta pretposlednje četvrtine napravio značajan iskorak ka konačnom trijumfu (67:59, 30. minut), koji je bio izvestan posle trojke Pangosa u 32. minutu (74:64).

ŽALGIRIS: Dejvis 27 (8/12 za dva, 11/12 sl. b, 7 sk), Ulanovas 15 (3/3 za dva, 6/6 sl. b), Vajt 12 (5/5 za dva, 7 sk), Jankunas 10, Micić 4 (3 sk, 3 as)…

LIJETVUOS RITAS: Mavrokefalidis 19 (2/6 za dva, 2/5 za tri, 9/10 sl. b), Kramer 16 (6/11 za dva, 4/5 sl. b, 6 as), Ehodas 12, Giedraitis 12…