Zvezda Ciboni naplatila evroligaške rane

Koliko su “podbacili” u duelu sa Barselonom prošlog petka, košarkaši Crvene zvezde bili su protiv Cibone na visini zadatka i ubedljivim trijumfom, koji ni jednog momenta nije doveden u pitanje, okončali ligaški deo ovosezonske ABA lige – 107:69 (24:14, 24:22, 34:17, 25:16). Dušan Alimpijević je i protiv zagrebačkog kluba odmarao Pera Antića (nije ulazio u igru) i Nemanju Dangubića (nije bio u sastavu), ali se to ni najmanje nije osetilo u igri srpskog i regionalnog prvaka koji je najveći deo posla odradio u prvom poluvremenu.

Od prvog minuta meča bila je vidljiva želja momaka u crveno-belim dresovima da poprave utisak iz “Blaugrane”. Malo snažnom i pokretljivom odbranom Zvezde, malo početničkim greškama, gosti su u već u prvoj deonici “skupili” deset izgubljenih lopti, što su košarkaši kluba s Malog Kalemegdana bez mnogo poteškoća kaznili. Tek nešto više od sedam minuta su Zagrepčani bili ravnopravan rival razigranom i raspucanom rivalu, koji je već do odlaska na prvi dvominutni odmor stekao dvocifrenu prednost.

Početni minuti druge deonice bili su uvod u ono što će se dešavati do kraja susreta, iako su gosti u finišu prvog poluvremena na trenutak uspeli da prepolove Zvezdinu ubedljivu prednost. Sa četiri trojke iz isto toliko pokušaja Dilan Enis je pogurao beogradski tim do, u prvom poluvremenu maksimalnih plus 19 (40:21), a nekoliko prokockanih prilika da se rival već posle prvih 20 minuta dotuče, Cibona je kaznila. Novačić (dve) Bilinovac i Uljarević (po jedna) vezali su četiri ubačena šuta van linije 6.75, primakli Cibose na 44:36, ali je domaćin uspeo da na poluvreme ode sa dvocifrenom prednošću, koja im je omogućila još rasterećeniji nastavak meča i priliku da dodatno “napumpaju samopouzdanje pred odlučujuće borbe u plej-ofu regionalnog takmičenja.

Feldin, Lesor i Ročesti doveli su crveno-bele ponovo nadomak 20 razlike već na početku trećeg kvartala, a kada je Lazić trojkom podigao prednost domaćih na 22 razlike (65:43, 24. minut) postalo je izvesno da se “vukovima” sprema rezultatka katastrofa. Nisu ALimpijevićevi puleni spuštali nogu sa gasa do kraja meča. Iz minuta u minut uvećavali su vođstvo, koje je sa dve vezane trojke do maksimalnih plus 40 podigao Enis tri minuta pre poslednjeg zvuka sirene (102:62, 37. minut).

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 5, Lazić 6, Antić, Dobrić 18 (2/2 za dva, 4/7 za tri), Feldin 12 (5 as), Janković 5, Ročesti 8, Omić 6, Lesor 16 (6/8 za dva, 4/4 sl. b, 7 sk), Enis 21 (7/7 za tri, 5 as), Bjelica 10.

CIBONA: Bilinovac 8, Uljarević 13, Ratkovica, Geramipur 6, Žorić, Ćorić 6, Gilbert, Novačić 11, Bošnjak 12, Rozić, Ljubičić 8, Tomas 5.