Zvezda pala u Nemačkoj

Ulm se revanširao Crvenoj zvezdi za poraz na otvaranju sezone, a izdanje srpskog prvaka u Nemačkoj možda najbolje opisuje to što su izabranici Milana Tomića u drugom poluvremenu više vodili računa o tome s kojom će razlikom izgubiti meč nego o borbi za trijumf – 95:80 (21:17, 29:16, 23:24, 22:23). Na kraju, Ulm je slavio istom razlikom kojom je izgubio u Beogradu, i to zahvaljujući promašenom dodatnom slobodnom bacanju Patrika Milera nešto više od sedam sekundi pre poslednjeg zvuka sirene.

Od starta meča bilo je vidljivo da crveno-bele u Nemačkoj čeka težak ispit. Domaći su, predvođeni Evansom i Tompsonom već u završnici prvih 10 minuta došli nadomak dvocifrenog plusa (18:10, 9. minut), koji je bio na kontu Ulma sredinom druge četvrtine posle tri uzastopne trojke (Ganter, Rajnhart dve) – 32:21.

Večeras najraspoloženiji pojedinac u Zvezdinoj igri Ognjen Dobrić i Beron su preciznim šutevima van linije 6.75 odbili prvi napad rastrčanog rivala, koji je u završnici prvog poluvremena, na krilima nekadašnjeg plejmejkera Partizana Patrika Milera, napravio seriju 11:2 i na veliki odmor otišao sa 17 poena prednosti (50:33).

Već tada je bilo jasno da će košarkaši srpskog prvaka teško uspeti da izbegnu drugi ovosezonski poraz, iako su Cirbes i Regland poenima na otvaranju trećeg kvartala, ulili neku nadu da bi to moglo da se izbegne. Ipak, Miler, Evans i Rajnhart nastavili su sa odličnom igrom iz prvog poluvremena, vodeći domaćina do, večeras najvećih, 19 poena viška u 26. minutu meča (64:45).

Najzaslužniji za zaustavljanje Zvezdinih kola koja su velikom brzinom jurila u provaliju bio je Dobrić. Mladi bek crveno-belih u trećem kvartalu ubacio je četiri trojke i tako održao goste da potpuno ne potonu pred završnih 10 minuta u kojima Faje, Čović, Lazić i Beron sprečavali svaki pokušaj domaćina da ode preko, potrebnih, 15 poena.

ULM: Rajnhart 11, Miler 20 (6/8 za dva, 1/4 za tri, 5/8 sl. b), Evans 23 (5/8 za dva, 3/3 za tri, 4/5 sl. b, 11 sk), Grin 16 (8 sk, 6 uk. l), Ganter 5, Tompson 9, Akpinar 4, Radosavljević, Brecel, Ugrai, Fotu 7, Kramer.

CRVENA ZVEZDA: Regland 8 (7 as), Radanov 2, Čović 7, Perperoglu 10, Lazić 5, Faje 8 (11 sk), Beron 9, Dobrić 21 (3/6 za dva, 5/8 za tri, 5 sk), Ristić, Simanić, Cirbes 4, Odžo 6.