Zvezda u Ljubljani nastavila jadranski trijumfalni niz

Trijumfom u Ljubljani protiv Olimpije Crvena zvezda je zadržala status jedinog neporaženog tima u ABA ligi – 83:60 (22:23, 21:13, 22:13, 18:11). Srpski prvak je relativno lako izašao na kraj sa “zmajčekima”, koji su, osim uvodne deonice, ostatak meča proveli u bezuspešnom jurenju prednosti rivala, koja je većim delom drugog poluvremena bila dvocifrena i koja je u četvrtoj deonici išla i do 29 poena.

U odsustvu Reglanda i Perperoglua, koji su rano morali da se presele na klupu za rezervne igrače zbog tri lične greške, ton Zvezdinoj igri davao je Beron, kojem se u završnici prvog poluvremena, kada su crveno-beli napravili prvi značajniji korak ka trijumfu, pridružio i Ognjen Dobrić. Američki bek je s 13 poena bio udarna igla Zvezdinog napada u kojem se nije previše primećivao izosanak startnog plejmejkera.

Crveno-beli su zakorak ka sedmom regioanlnoom ovosezonaskom trijumfu napravili u završna dva minuta druge četvrtine. Dominaciju Majkla Odža u reketu rivala s dve trojke nadgradio je Ognjen Dobrić za, u prvom poluvremenu najvećih plus sedam (43:36) na isteku druge deonice.

Džons, Špan i Rejnolds, koji je s 10 poena u prvoj deonici bio najzaslužniji za početnu prednost domaćina, samo su na trenutak nagovestili povratak Olimpije u utakmicu na startu trećeg kvartala (47:43, 24. minut), da bi sve posle toga bilo apsolutno u znaku gostiju. Ulogu Bilija Berona iz prvog poluvremena, u nastavku meča preuzeli su Majk Cirbes i Mohamed Faje. Tandem Zvezdinih visokih košarkaša je bio apsolutno dominantan u reketu rivala, što su gosti materijalizovali velikim brojem ofanzivnih skokova, koji su rezultirali što poenima posle slobodnih bacanja, što lakim zakucavanjima.

Ono što su započeli krajem druge i sredinom treće četvrtine košarkaši srpskog prvaka završili su pred odlazak na poslednji dvominutni odmor. Trojka Fajea bila je uvod u seriju Tomićevih izabranika 9:0 kojom su crveno-beli pobegli rivalu na sigurnih 19 poena prednosti (65:46), koji su im bili dovoljni da u završnih 10 minuta rutinski privedu meč kraju protiv rivala koji ni u jednom segmentu igre nije uspeo da im isparira.