Alec Peters, igrač Olympiacosa je govorio za “Basket News” nakon pobede njegovog tima nad Bayernom u 13. kolu Evrolige.
Amerikanac je bio vrlo iskren nakon vrlo bitne pobede crveno-belih. Pohvalno je govorio o Bavarcima bivši igrač Baskonije.
“Bayern je činio stvari vrlo teškim nakon prve četvrtine. Pravili su serije i nismo mogli da igramo dobru odbranu. Bili su čvrsti na skoku. Razlika je bila manja od deset sa razlogom, jednostavno jer imaju takav kvalitet“, rekao je na početku Alec Peters.
Potom se osvrnuo na start sezone, a istakao je u prvi plan da je vrlo teško pobediti u Evroligi i biti uspešan u ovom takmičenju.
“Nikada nije lako da pobedite u Evroligi, pogotovo kod kuće i protiv ekipa koje osećate da morate pobediti. Imali smo skor 6-6 dolazeći na ovu utakmicu i svi smo osećali da trebamo stvoriti malo pozitivnog zamaha. Dakle, prihvatam pobedu. Samo trebamo nastaviti imati odlične dane. Super komplikovano može biti u košarci”.
Na kraju se osvrnuo i na nove igrače Olympiacosa. Pre svega je mislio na Naza Mitrou-Longa i Filipa Petruševa. U prvi plan je istakao bitnost treninga.
“Trening mora biti sjajan.Imamo dobru priliku nakon ove utakmice da provedemo nekoliko dana trenirajući kako bismo nekim igračima omogućili da se u potpunosti pripreme. Kada imate dubok tim poput ovog, trening je zaista važan.Važno je da se igrači pripreme i dođu u formu za sledeću utakmicu. Imamo odličan roster od vrha do dna. Veoma sam uzbuđen zbog budućnosti ovog tima”.




