Novi košarkaš Partizana, Aleksa Radanov, izneo je utiske nakon debija u crno-belom dresu protiv Cluj-Napoce.
Aleksa Radanov je u svom prvom meču za Partizan upisao četiri poena, što nije nimalo loš učinak, s obzirom da dugo nije odigrao zvaničan meč, niti imao trening sa timom.
“Trudio sam se da maksimalno iskoristim minute na terenu. Istina, van forme sam jer nemam treninge i igru u punom intenzitetu u poslednjih mesec dana. Trebaće mi vreme da povratim formu.
Mesec dana nisam bio u treningu, trebaće mi period da povratim ritam i energiju. Prosto nisam imao nijedan pravi trening, samo sam prolazio akcije”, započeo je srpski košarkaš, prenosi Mozzartsport.
Ističe da je kontakt sa crno-belima postojao u više navrata tokom njegove karijere.
“Već poslednjih par godina sam komunicirao sa Partizanom, ali nikada nije došlo do saradnje. Išao sam u nekom drugom smeru. Nije da nisam želeo da stupim u kontakt, ali tu su prosto bile druge okolnosti. Neke druge stvari su uticale na to. Sada se otvorila prilika i mislim da je sad najbolji trenutak da dođem ovde.”
Aleksa Radanov je nekada nosio dres Crvene zvezde, pa je otvoreno i opširno govorio o odluci da pređe u Partizan posle toga.
“Znam kakva se fama pravi i kakva je reakcija javnosti na moj dolazak jer sam igrao u Crvenoj zvezdi. Da sada ne pričam o tome, nije bilo baš tako kako se predstavlja. Igrao sam dugo u Crvenoj zvezdi, ali nisam imao kontinuitet igranja, nisam dobijao pravu šansu, pa da sada ispadne, kako ljudi kažu, da sam izdao Crvenu zvezdu. Pojasniću malo više to, da objasnim kako zapravo jeste. Nemam nikakvu grižu savesti što sam došao u Partizan.
Svestan sam reakcije. Da li sam proveo pet minuta ili sedam-osam godina tamo, uz pozajmice FMP-u, jednostavno nisam dobio pravu šansu. Borio sam se za taj tim svom snagom i normalno je da sam želeo da zaigram, jer sam tu ponikao, ali se ta šansa nije stvorila. Ne vidim razlog zašto ne bih zaigrao za Partizan zbog moje karijere. Takva šansa se ne odbija. Nema šta bilo ko da se ljuti jer to je moj izbor sa sportske strane, nije navijački.”
Za kraj, ističe povremeni srpski reprezentativac da je i kao dete mogao da zamisli da će nositi dres “parnog valjka”.
“Sigurno. Ne volim sada previše da pričam o tome. Ja navijam za tim za koji igram. Znamo kakva je situacija u Srbiji i kakav je mentalitet po tom pitanju. Igrao sam četiri godine u inostranstvu i počneš drugačije da gledaš stvari, fokusiraš se na posao, ali razumem tu našu strast. Poštujem to. Želeo sam da odigram u Crvenoj zvezdi što je više moguće, ali se prosto nije desilo.
Da sada pričam da li sam navijač Crvene zvezde ili Partizana… Neki ljudi to znaju. Moja braća su kao mala navijala za Partizan i tako se to nasleđuje. Karijeru sam započeo u FMP-u, Crvena zvezda je došla kasnije, kada su se klubovi spojili, sticajem okolnosti sam bio tamo.”
Partizan sada ima obaveze u Evroligi u kojoj će u narednoj nedelji prvo gostovati Maccabi Tel Avivu, a potom i dočekati Partizan.
Pročitaj još:
- Devonte Graham završio misiju u Crvenoj zvezdi
- Problemi u Partizanu nisu rešeni: Nije trenutno adekvatan da igra u ekipi kao što je naša
- Joan Penarroya najavio večeru sa Željkom Obradovićem: Treba biti malo lud, ali i verovati
- Često osporavan, ali bez njega se ne može: Crvena zvezda ne zna za poraz kada se jedna stvar desi
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan. Tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.


