Aleksa Uskoković, plejmejker Borca iz Čačka, izneo je utiske nakon poraza od Crvene zvezde u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća.
Aleksa Uskoković je pružio i više nego solidnu partiju protiv bivšeg tima, Čačani su poprilično namučili crveno-bele, ali nisu imali snage da meč uvedu u neizvesnu završnicu.
“Znali smo da će na startu biti nešto teže jer nam je bilo potrebno da uhvatimo ritam i da se prilagodimo napadu Crvene zvezde. Dugo nismo igrali protiv ekipe koja je ovako velika na svim pozicijama i bilo nam je potrebno određeno vreme. U trećoj četvrtini smo se konsolidovali, istrčali nekoliko kontranapada i uspeli smo da učinimo utakmicu malo zanimljivom.
Na kraju se desilo očekivano. Kvalitet Crvene zvezde je došao do izražaja u poslednjih pet minuta, gde smo mi mogli da odigramo pametnije i bolje, ali umor i njihovi koševi iz kontre su napravili razliku”, započeo je plejmejker, prenosi Meridiansport.
Ima Kup Radivoja Koraća Aleksa Uskoković u lepom sećanju jer je pre pet sezona u Novom Sadu trofej podigao sa Crvenom zvezdom.
“Pamtiću Novi Sad iz dva razloga. Tamo sam osvojio prvi pehar u karijeri, ali i zbog uloge koju sam imao u svemu tome. Nisam igrao puno te sezone, a onda se desio Kup, gde sam silom prilika bio prvi plejmejker i deo tima koji je došao do titule. Predivno iskustvo i sećanje. Rado se setim i ekipe, koja je bila grupa fenomenalnih momaka.”
Da je tada duže na klupi ostao Saša Obradović, možda bi stvari bile drugačije.
“Na početku nisam bio u planu da igram, ali nakon nekog vremena su se neke stvari izdešavale. Taylor Rochestie je otišao i silom prilika se desila situacija da igram. Dobio sam šansu da igram Evroligu po prvi put i bio sam solidan, a uveren sam da bi mi bilo još bolje da je Saša ostao u Crvenoj zvezdi, ali desilo se da je smenjen.
Kasnije se sve promenilo. Ja sam tada bio mlad, ali sam nekako osetio da mi veruje i da je video da možda mogu da doprinesem. Verujem da bih, kako bi sezona odmicala, sigurno imao bolju ulogu. Niko ne može da zna kako bih se dalje razvio. Najžalije mi je to što je, u trenutku kada sam počeo da igram, Saša otišao iz kluba.”
Pročitaj još:
- Nikola Đurišić na pragu Crvene zvezde?
- Jordan Nwora uživa u Nišu: Jedva čekam sledeću utakmicu
- Saša Obradović nahvalio jednog igrača: Čast je imati ga, nekada moraš da praviš “veštačku frku”
Basketball Sphere predstavlja evroligaški podkast: Nebeska Udica
Ako volite Evroligu, onda je ovo pravi podkast za vas! U saradnji sa našim portalom, na You Tube kanalu “Nebeska udica” svake sedmice gledajte dva evroligaška podkasta: najava kola i analiza kola.
U najavi kola je tema svih devet utakmica Evrolige uz prognoze i “sigurice” za klađenje. Kada je reč o analizi kola, možete pogledati iz stručnog ugla šta su to napravili Crvena zvezda i Partizan. Tu još neke standardne rubrike poput teme sedmice, izjava sedmice, fantasy predloga i slično. Takođe, možete učestvovati u takmičenju i osvojiti evroligašku loptu i trenersku tablu.






