Aleksandar Aranitović je u intervjuu za Meridian sport govorio o ambicijama i planovima za budućnost.
Popularni “Sani” iza sebe ima zaista sjajnu sezonu u dresu Cibone, što je krunisao potpisom za Breogan.
U sezoni za nama Aleksandar Aranitović je u ABA ligi je imao prosek od 15,6 poena, 4,5 skokova i 2,7 asistencija. Na terenu je provodio ubeljivo najviše vremena, ubacio ukupno 358 poena – najviše od svih. Podelio je 62 asistencije, što ga je činillo trećim najboljim asistentom Cibone. Sa ukupnim indeksom 367 ili 15,9 prosečno, bio je najbolji igrač Cibone.
O ponudi iz Španije, Sani je rekao sledeće:
„Ta ponuda mi je došla čim sam završio sezonu. Nisam mnogo razmišljao. Endesa liga je jedna od najboljih u Evropi. Čuo sam se sa nekim bivšim saigračima, malo su mi pojasnili kako to sve izgleda. Baš sam zadovoljan. Jedva čekam da doživim i to iskustvo.”
U Breoganu će kao saigrača imati Dragana Apića, koji je posle epizode u Francuskoj doneo odluku da se oproba u Endesa ligi.
„Znamo se još iz dana kada smo obojica bili u FMP-u. Mada, nismo igrali zajedno. On je dve godine stariji. Ali, išli smo u istu školu, on je tada bio junior, ja pionir… Biće tu i Toni Nakić iz Zagreba, trener je Veljko Mršić. Verujem da će mi sve to olakšati i taj period privikavanja.”
Naredni cilj koji je Aleksandar Aranitović postavio ispred sebe je Evroliga.
„Evroliga jeste cilj. Prvo Španija, da odigramo kako treba u ovoj sezoni. Pa da vidim šta i kako dalje. To mi je prvi fokus i prvi cilj.”






