Alex Mumbru trener Valencije govorio je posle pobede njegove ekipe u 22. kolu Evrolige na domaćem terenu protiv Milana.
Serijom 13:0 Valencija je prelomila utakmicu i prekinula seriju od tri poraza u elitnom eropskom takmičenju.
“Rekli smo sami sebi da to nismo mi i da se moramo vratiti svojoj igri i da se ne možemo prestati braniti jer smo promašivali lagane šuteve. Moramo znati šta smo. Najbolji i nismo bili na nivou u prvom poluvremenu” – rekao je Alex Mumbru i nastavio:
“Prva četvrtina je bila dobra, ali bez puno ritma u nogama, a u drugoj smo bili jako loši u napadu, imali smo dobre šuteve, ali nismo uspeli i to je značilo da nismo bili dobri.
Na početku treće četvrtine ekipa se pojavila i već smo bili u svom odbrambenom ritmu i u zadnjoj četvrtini je bilo isto, mislim da su bili jako dobri” – objasnio je.
Trener je pohvalio publiku nakon što je ove sedmice sportski direktor Luis Arbalejo zamolio da ako želi kritikovati, to učini na kraju utakmice.
“Bilo je spektakularno i ono što smo hteli poručiti jest da kad je Fonteta ovakva, njima je vrlo teško pobediti nas jer je on šesti igrač.
Postojao je trenutak kada smo bili loši i oni su počeli pljeskati, a mi smo bili najbolji, Jaime Pradilla je takođe odigrao sjajnu utakmicu uz svoj trud i trebamo te stvari. Trebamo La Fonteta kao danas, spektakularno”.





