Danilo Anđušić govorio za medije posle poraza od Reala u trećoj utakmici play-offa Evrolige na domaćem terenu.
Crno beli nisu iskoristili prvu meč loptu za plasman u Kaunas. Real je pobedio 82:80 i smanjio na 2:1 u seriji.
“Nismo odigrali lošu utakmicu, borili smo se 40 minuta, dali sve od sebe. Sjajno smo otvorili meč, poveli sa velikom razlikom, ali su promenili odbranu i nismo se snašli baš najbolje u nekim trenucima na tu njihovu zonu. Tavares je krenuo da dominira u reketu, što je doprinelo tome da se vrate u igru i da drže egal utakmicu do kraja. Imamo večeras i sutra da se smirimo, ohladimo glave i da vidimo šta možemo da doradimo do sledeće utakmice i onda damo sve od sebe da ostvarimo pobedu, da se ne bi vratili u Madrid na majstoricu”- rekao je Danilo Anđušić posle utakmice.
Novi meč i nova prilika je u četvrtak. Opet će Arena biti puna.
“Naravno da nam je žao i sigurno da nam znači. Stvarno je bila sjajna atmosfera, neverovato je šta prave naši navijači i milion puta sam rekao da nam daju vetar u leđa i naravno nam je krivo kad ne uspemo da ih obradujemo. Većeras smo bili blizu cilja, ali daleko od toga da je bilo šta izgubljeno. Imamo sledeću utakmicu pred našim navijačima i imaju priliku još jednom da nas podrže u našoj areni”.
Zbog suspenzije Mathias Lessort i Kevin Punter nisu mogli da pomognu ekipi. Francuz se vraća u tim za naredni meč.
“Sigurno će nam mnogo značiti. Real Madrid ima veliki roster, njima ko god da igra, to su sve vrhunski igrčai, što su pokazali večeras. Nama će sigurno značiti Lessort u rotaciji pod košem i u duelu sa Tavaresom. Verujem da možemo do pobede u četvrtak i da završimo ovu seriju”.
Da je neko košarkašima Partizana ponudio 2:1 posle tri utakmice sa Realom, sigurno bi prihvatili, ističe Anđušić.
“Verujemo u ovaj tim i ono što radimo, bez obzira koji je rezultat u seriji, verujemo da možemo da prođemo i ostvarimo cilj, što je najvažnija stvar. Daćemo sve od sebe da slavimo u četvrtak”- zaključio je Danilo Anđušić.
Naredni meč na programu je 4. maja.
