Nakon što su u sklopu 19. kola Evrolige košarkaši Partizana savladali Baskoniju, usledilo je slavlje s navijačima, a Danilo Anđušić poveo je pogrdnu pesmu protiv “večitog” rivala zbog čega se javno izvinio putem društvenih mreža.
Srpski reprezentativac povratnik u redove crno-belih, a Partizanovu opremu ovog leta zadužio je po treći put u svojoj karijeri.
“Ne postoji ni opravdanje ni objašnjenje. Očito su me ponele neke emocije koje nisu pozitivne i zbog toga mi sigurno nije drago niti se time ponosim. Ko želi razumeće, ko želi oprostiće, a ko ne želi neće. Ovaj ispad ne potire respekt koji imam prema vecitom rivalu!” – napisao je Anđušić.
Ne postoji ni opravdanje ni objašnjenje. Očito su me ponele neke emocije koje nisu pozitivne i zbog toga mi sigurno nije drago niti se time ponosim. Ko želi razumeće, ko želi oprostiće, a ko ne želi neće. Ovaj ispad ne potire respekt koji imam prema vecitom rivalu!
— Danilo Andjusic (@Djusa33) January 14, 2023
U dosadašnjem delu sezone Anđušić ima uloga asa s klupe, a njegova minutaža varira zavisno od raspoloženja u kojem izađe na parket. Kada se radi o Evroligi, fantastično šutira za tri poena u procentima od 50% (23/46).
S druge strane u Jadranskom karavanu pogodio je 22 dalekometna šuta iz 52 pokušaja, što je takođe visokih 43%.
Kada se radi o rasporedu takmičenja crno-belih, Partizan će u sklopu regionalnog takmičenja ugostiti MZT. Potom sledi gostovanje u “La Fonteti” protiv Valencije. Nakon toga stiže im Studentski Centar i “kuca na vrata” novi večiti derbi protiv Crvene zvezde.
Treći ovosezonski okršaj “večitih” zakazan je za 27. januar u dvorani “Aleksandar Nikolić”, a prethodna dva ovosezonska duela pripala su ekipi Duška Ivanovića.




