U drugom polufinalu Kupa Radivoja Koraća, sastali su se Crvena zvezda i Partizan. Nakon meča je govorio Danilo Anđušić.
U uvodnom izlaganju nakon poraza, Anđušić je rekao:
”Mislim da smo pobedili sami sebe večeras. Prvo poluvreme smo otvorili na pravi način, pre svega defanzivno onako kako želimo igrati od prvog minuta. Zato smo imali veliku prednost u prvih 15 minuta. To se posle promenilo. Dozvolili smo Zvezdi dosta lakih poena u trećoj četvrtini.
Bili smo u bonusu i pravili faulove, gde su iz bacanja postizali poene. Razigrali smo njihove šiuteve što su oni iskoristili, te napravili preokret. Borili smo se ali nedovoljno. Sezona je duga.
Teško nam je i nije nam svejedno ali sutra je novi dan. Okrećemo se takmičenjima koja su ostala i moramo nastaviti sa igrom koju smo prikazivali poslednjih mesec ipo dana.”
Partizan je odigrao loše drugo poluvreme:
”To nije karakteristično ali veći je problem bila odbrana nego napad. Primili smo preko 80 poena, a poslednjih mesec ipo dana kada smo pobeđivali, to smo radili jer smo dozvoljavali protivnicima 70 i nešto poena po meču. Postigli su 50 poena u drugom poluvremenu i to je razlog poraza” – zaključio je Anđušić
Partizanu sledi borba u ABA ligi i Evroligi, gde će pokušati izboriti plasman među osam najboljih ekipa.




