Andrea Turchetto govorio je na pres konferenciji posle utakmice petog kola ABA lige u kojoj su snage odmerili Cedevita Olimpija i Studentski centar.
Ljubljančani su slavili sa 102:93, te su na taj način najavili izlazak iz krize. U uvodnom izlaganju posle meča, Andrea Turchetto, pomoćni trener domaćina, analizirao je dešavanja na parketu.
”Mislim da smo, s obzirom na to da smo bez plejmekera, odigrali smo neverovatnu utakmicu. Pronalazili smo dobra rešenja u napadu, bili dobri u odbrani. Naravno, bilo je grešaka u odbrani u drugom poluvremenu. Nismo poštovali naš dogovor u defanzivnom delu.
Još jednom se pokazalo kakav karakter tim ima, momci su radili naporno i došli do trijumfa. Svi su dali svoj doprinos i mpomogli su da dođemo do trijumfa. Moramo nastaviti dalje ovako i da podignemo svoje samopouzdanje posle ovog meča” – rekao je Italijan.
Cedevita Olimpija je pobedom protiv Studentskog centra prekinula lošu seriju. Naime, gledajući ABA ligu i Evrokup, imala je ekipa iz Ljubljane tri poraza u nizu, a šest u osam odigranih utakmica.
Cedevita Olimpija sada ima tri pobede i dva poraza. Naredni protivnik slovenačkog šampiona, kada je ABA liga u pitanju, biće Borac Čačak. Kada je Evrokup u pitanju, Ljubljančani nemaju trijumf nakon četiri odigrane utakmice.




