Armani slavio u Istanbulu: Nedović započeo, Micov završio

Vratio se Nemanja Nedović u sastav Armanija posle povrede i zajedno sa Vladimirom Micovim vodio svoj tim do pobede u Istanbulu – 92:98 (19:26, 30:28, 20:14, 23:30)

Darušafaka je zaostatak iz prvog dela nadoknadila u drugom, došla je u minimalno vođstvo pred poslednjih 10 minuta (69:68).

Međutim, tada je na scenu stupio Micov, pogodio dve veoma važne trojke i odveo “manekene” do dvocifrene prednosti (75:86). Domaćin se nije predavao, Džejms je napravio par nepotrebnih faulova, a Bajgul to kaznio sa šest poena u kratkom razmaku i vratio Darušafaku u igru (87:88).

Erik je dva zicera u istom napadu promašio, Bertans uz dosta sreće pogodio trojku iz ćoška, da bi se potom u penal završnici bolje snašli gosti. U tom periodu je Micov postigao četiri veoma bitna poena (92:98).

DARUŠAFAKA: Mekalum 13 (6izg.l, 5as), Ozmirak 7, Bajgul 7, Kosut, Demir 7 (5sk), Kid 11 (6sk), Ozdemiroglu, Savaš 8 (5sk), Braun 2, Peiners 10, Dibler 11, Erik 16 (5sk)
ARMANI: Džejms 21 (5as), Micov 20 (3sk, 3as), Gudaitis 10 (5sk), Bertans 12, Fontekio, Tarčevski 4 (5sk), Nedović 17 (za 15 minuta), Kuzminskas 2, Ćinćarini 1, Burns 2, Bruks 2, Džerels 7