Trener Efesa Ergin Ataman bio je emotivan posle prolaska svoje ekipe u finale turskog prvenstva.
Ataman je predvodio “pivare” do treće pobede protiv Fenerbahcea, čime je dvostruki prvak Evrope došao u poziciju da se bori za trofej.
Nije tako izgledalo posle prve utakmice, u kojoj su “kanarinci” slavili sa 108:66.
,,Fenerbahce je sjajan evroligaški tim. Međutim, moji igrači su pokazali pobednički mentalitet kada su nas svi ismevali posle poraza od 40 razlike. Rekli su da je Efes gotov, da idemo na odmor. Ono što smo uradili, ne može svako”, istakao je stručnjak.
Efes će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Karsiyaka-Turk Telekom, u kojem Karsiyaka vodi 2-1.
