Košarkaši Maccabija savladali su Anadolu Efes u 16. kolu Evrolige sa 80:72. Nakon meča u Tel Avivu govorio je Ergin Ataman.
Efes je imao osam poena prednosti nakon 3/4 ali je potpuno stao u poslednjih deset minuta. Nakon meča Ataman je rekao:
”Izgubili smo previše lopti u poslednjoj deonici. Maccabi nam je pravio pritisak. Na kraju su pobedili i čestitam im. Mislim da smo 3/4 kontrolisali utakmicu i igrali sjajno. Međutim, kada je u 4/4 Maccabi zaigrao presing po celom terenu i kad su zaigrali sa četiri beka, mi smo promašili sve. Napravili smo neverovatan broj grešaka i to od strane naših ključnih igrača.”
Potom je dodao:
”U poslednjoj deonici ovo nije bila tipična utakmica Evrolige. U pitanju je nešto drugo. Igrali smo poput juniora i pravili greške kakve prave juniori. Maccabi je uhvatio ritam i pogađao teške šuteve. Oni su pogodili sve u poslednoj deonici, dok smo mi sve promašili.” – zaključio je Ataman
Efes će u narednom kolu igrati protiv Asvela.

