Trener Crvene zvezde, Duško Ivanović, izneo je utiske posle poraza svog tima od Barcelone u okviru 16. kola Evrolige.
Sudeći po reakcijama crnogorskog stručnjaka, deluje da nije bio nezadovoljan izdanjem njegovih igrača.
,,Teška utakmica, upravo zbog ovakvih stvari je košarka zanimljiv sport – nikad ne znaš ko će da pobedi. Moraš da igraš tokom svih 40 minuta, ali baš tokom svih 40 minuta sa velikim fokusom. Danas smo izgubili zbog naših grešaka, ali i Barcelona je sjajan tim koji je danas sjajno šutirao za tri” – rekao je Ivanović, pa dodao:
,,Zadovoljan sam kako je moj tim igrao, ovo je motiv da budemo bolji u sledećoj utakmici. Iz grešaka moramo da učimo kako bismo bili bolji.”
Vildoza je zbog povrede meč završio posle samo četiri minuta na terenu.
,,O Vildozinom stanju ne znam ništa, nije mogao da nastavi meč.”
Ne krije Ivanović da je rekao igračima kako treba praviti faul u poslednjem napadu (regularnog dela) kada Barcelona pređe pola.
,,Rekao sam igračima da prave faul, ali on nije napravljen. Izgubili smo utakmicu, bila je dobra namera, nema problema, idemo dalje. Ne treba zamerati igračima, sve je rađeno iz dobre namere. Ja im prvi ne zameram, pa Filip koji je trebalo da pravi faul je napravio sve od sebe. Nismo mogli pre da dobijemo utakmicu, pa smo došli u situaciju u koju smo došli.”
O potencijalnom gaženju linije Nikole Mirotića prilikom odlučujućeg šuta nije želeo mnogo da govori.
,,Ne znam da li je Mirotić gazio liniju, nisam mogao da vidim, stvarno ne znam. Ništa nam ne pomaže i ako je gazio.”
Zamerke na pojedine segmente u igri crveno-belih ima, ali smatra da će se vratiti još jači.
,,Dopustili smo Sanliju da ostane sam dva puta, nismo taj pick branili kako ga inače branimo, ostao je sam i dao nam šest poena”– kaže trener Crvene zvezde, pa zaključuje:
,,Čovek mora da potone kada izgubi utakmicu, ali sutra će oni biti još jači.”




