Aleksa Avramović spada u grupu onih igrača čiji ugovori ističu nakon kraja sezone, a videćemo da li će se saradnja nastaviti.
Odlična godina Partizana za sada, koju će do kraja odrediti epilog u ABA ligi. Iskustvo u Evroligi bilo je sjajno, ali jasno je da je cilj osvajanje regionalnog šampionata. Ono o čemu sportski sektor i uprava moraju voditi računa nakon kraja sezone jesu ugovori.
Crno-beli ostaju bez gotovo svih nosilaca, a jedan od onih kojima ističe ugovor je i Avramović. Ipak, srpski repezentativac u podkastu Radin&Ronin ističe da njegova želja za nastavkom saradnje nije sporna:
“U Partizanu imamo misiju, a ona nije gotova. Želim da ostanem što duže. Imamo dobru bazu za sve izazove, a stvorena je i hemija. Mnogo nas igrača neće imati ugovor, videćemo šta će biti i kakvo je tržište, kako se sve bude kretalo, ali želeo bih da ostanem u Partizanu i zbog odnosa sa Željkom i sa navijačima i zbog odnosa na saigračima i svima klubu.
Želje za budućnost su mi da nastavim se nadmećem i da se borim za trofeje. Volim rad sa Željkom. Napredovao sam za ove dve godine na svim poljima. Došao sam kao jedan neproveren bek, postao sam sada i plejmejker, pokrivam više pozcija, najviše sam napredovao u odbrani. Sve je to uz Željka.”
Upravo je trener Obradović više puta isticao da ovi igrači nigde drugo neće imati priliku da osete ovakvu atmosferu.
“Sve počinje od navijača. To nas nosi. Čak i momci koji nisu odavde, osete emociju jer pre Partizana nisu imali priliku da vide ovako nešto. Mi igramo protiv Studentskog centra, uz svo poštovanje, ali dođe 20.000 navijača da nas podrže. Željko nam stalno priča, da ono što imamo u Partizanu nećemo imati bilo gde drugde.
Mathias Lessort je kolovođa. Njega najviše radi sve to. On daje 1000 posto. Način na koji igra je retkost. On preuzima sve u odbrani, igra stav protiv plejmejkera, trči, skače, zakucava, a onda na sve to utrči u navijači. Šta god odluči posle ove sezone zaslužio je. Top momak“, rekao je plejmejker.
Avramović je opet morao van terena zbog preloma šake, a sada stižu i lepe vesti. Kako je potvrdio rođeni Čačanin, on je blizu povratka:
“Sve ću znati narednog petka. Radimo pregled, doktor iz Madrida daje zeleno svetlo. Da je do mene, ja bih sada istrčao na parket, ali to nije realno. Iskoristio sam vreme da žestoko radim na kondiciji, nema opuštanja. Bata Zimonjić me ubija.”
Nemoguće je bilo ne vratiti se na play-off Evrolige i seriju Real Madrida. Podsetio je Avramović javnost na splet nesrećnih okolnosti koji se dešavao tokom te serije, a i tokom same pete utakmice:
“Ko nas je kleo, nije dangubio. Trojka Hezonje iz auta, onda Ljulj, ništa nije igrao i razvali nas na kraju. Ali to je klasa. Isto i Sergio Rodriguez. Svaka im čast. Svi su ih otpisali i oni osvoje Evroligu. Svi oni su veliki šampini. Ta glad za osvajanje trofeja ih očigledno radi. Čestitam im.”




