Košarkaši Partizana savladali su Panathinaikos u Atini sa 91:89, a tenzije se zbog pojedinih sudijskih odluka još uvek ne smiruju. Novajlija u redovima “zelenih”, Dwayne Bacon, smatra da je bio fauliran od strane Dantea Exuma.
Amerikanac je rekao u razgovoru za grčki SDNA kako je bio fauliran prilikom pokušaja zakucavanja, gde ga je Dante Exum zaustavio.
,,Bio je faul. Sudije nisu svirale, ali mislim da je bio faul. Po reakciji publike se videlo da je faul,” istakao je Bacon.
Kako navodi, ambicije za plasman u plej-of i dalje postoje.
,,Biće nam potrebno vremena da se uigramo. Dugačka je sezona. Odigrali smo samo šest mečeva. Protiv Partizana sam tek debitovao. Još uvek se nadamo da možemo da se plasiramo u plej-of. Idemo iz dana u dan. Biće i meni potrebno vreme da se naviknem na novu sredinu.“
Sudeći po prvim reakcijama, Dwayne ne planira da diže sidro na kraju sezone.
,,Razgovarao sam sa ljudima u klubu i saigračima, plan mi je da ostanem ovde dve godine.“
