Bajern srećno do 7-0 u Evrokupu

Ekipa Bajerna i dalje ne zna za poraz u B grupi Evrokupa!

Izabranici Aleksandra Đorđevića u sredu su gostovali litvanskom Lijetkabelisu (skor 3-4) i slavili slobodnim bacanjem Brejdona Hobsa tri sekunde pre kraja – 87:88 (19:20, 15:13, 23:25, 30:30).

Predvođen reprezentativcem Adasom Juškevičijusom (21p) i braćom Lavrinovič, Krištofom (18p) i Darjusom (13p), Lijetkabelis je odigrao potpuno ravnopravan meč sa liderom. Bajern se nametnuo tek sredinom četvrte četvrtine, kada je serijom od 11:0 preokrenuo na 70:77.

Međutim, ništa nije bilo rešeno. Bavarci su u penal završnici ispustili “plus četiri”, osam sekundi pre kraja izjednačio je Krištof Lavrinovič, ali je Hobs uspeo da iznudi faul i postigne odlučujući poen, kojim je Bajern praktično osigurao prvo mesto u grupi.

Milan Mačvan bio je najbolji na terenu sa 19 poena i šest skokova, Nihad Đedović ubacio je 14 poena uz četiri skoka i četiri ukradene lopte, a Stefan Jović za 13 minuta dao četiri poena i tri puta asistirao.

Galatasaraj (2-5) je pobedio Ređo Emiliju (3-4) rezultatom 82:72, a sastaju se još Budućnost (3-3) i Hapoel Jerusalim (2-4).

(foto: Twitter/fcb_basketball)