Košarkaš Maccabija Wade Baldwin kažnjen je od Evrolige zbog poteza na meču protiv Monaca, u drugoj utakmici četvrtfinalne serije.
Baldwin je zaradio isključenje nakon što je, prema mišljenju sudija, gestikulirao da su potplaćene. Iz elitnog takmičenja to su sankcionisali sa 1.500 evra.
Pokušao je plejmejker “ponosa Izraela” da se opravda, pošto je naveo da je takav potez rukama zapravo poziv za jednu akciju i da je došlo do nesporazuma.
Za takve tvrdnje, iz Evrolige nisu imali sluha.
Taj duel završen je u korist Monaca sa 86:74, uz čak šest tehničkih grešaka Maccabija.
Rezultat u serijij je 1-1. Naredna dva duela igraju se u Tel Avivu.



