Članovi 3×3 reprezentacije Srbije, koja je proteklog vikenda trijumfovala na Svetskom prvenstvu u Beču i tako šesti put postala šampion sveta, posetili su „Kuću košarke“.
Dejan Majstorović, Strahinja Stojačić, Marko Branković, Mihailo Vasić, selektor Marko Ždero, trener Danilo Lukić i kondicioni trener Aleksandar Milošević, posetili su „Kuću košarke“.
Najbolje basketaše na planeti primio je predsednik KSS Predrag Danilović, koji im je, uz generalnog sekretara Zlatka Bolića i potpredsednika za mušku košarku Milenka Tepića, čestitao na istorijskom uspehu.
Prve utiske izneo je kapiten Dejan Majstorović.
“Prvo bih želeo da se zahvalim Košarkaškom savezu Srbije koji nam pruža veliku podršku iz godine u godinu i pomaže nam u svemu što nam je potrebno. Odigrali smo još jedan fenomenalan turnir, ovo je četvrta zlatna medalja zaredom u poslednje dve godine. Ponašali smo se kao pravi tim i predstavljali smo našu zemlju na pravi način na terenu i van njega. Ovo je možda bilo do sada najjače Svetsko prvenstvo od 2012, ponosan sam na saigrače i stručni štab, uradili smo pravu stvar, daćemo sve što je do nas da se ponovo vidimo ovde u septembru, posle Evropskog prvenstva sa još jednom medaljom”.
MVP Svetskog prvenstva i član najbolje trojke SP Strahinja Stojačić izneo je impresije iz Beča.
“Bilo je veliko zadovoljstvo igrati pred onakvom publikom, jer smo imali neverovatnu podršku naših navijača u Beču. Publika je bila neverovatna od prvog dana, nismo baš očekivali da će i na prvoj utakmici protiv Madagaskara biti 2.000 ljudi uz nas, a posle toga smo znali da ćemo imati sjajnu podršku do kraja. Ovo prvenstvo će ostati upamćeno po tome što smo igrali finale protiv jedne košarkaške sile kakva je Amerika i što smo uspeli da se vratimo posle 19:15 i odbranimo titulu najbolje reprezentacije sveta”.
Marko Ždero je osvojio drugo svetsko zlato u ulozi selektora.
“Preveliki uspeh Srbije, posle prošlogodišnjeg zlata na Svetskom prvenstvu, nije lako doći kao favorit na takmičenje koje je bilo dosta kvalitetnije nego prošle godine, jer je ovo bila borba svih federacija za poene i plasman na Olimpijske igre… Basket su počeli svi da igraju i ulaže se veliki novac, sredstva, igrači…
Amerika je u Beč došla sa jednim bivšim NBA igračem, ali naši momci su bez poraza na ovom takmičenju. Iz trenerske perspektive napravili smo dosta grešaka u finalu, pogotovo u odbrani, ali su momci ovako snažnog karaktera uspeli da se izbore sa tim i videli ste i sami kako su osvojili zlato”.
Titulom u Beču obezbeđen je plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Parizu sledeće godine… Realno, 3×3 Srbiji samo još nedostaje olimpijsko zlato…
“Već sledeće nedelje se nastavljaju klupska takmičenja i mislim da ćemo, ako nastavimo ovako, sakupiti te poene koji su nam preko potrebni da uopšte ne igramo kvalifikacioni turnir i direktno odemo na Olimpijske igre” – objasnio je Ždero.

