Bešiktaš bolji od Efesa, odlučio Boutrajt

U sudaru gradskih rivala iz Istanbula, prethodnog i aktuelnog tima sjajnog Vladimira Štimca (12p, 16sk, 2as, 2ukr, 1blk), pobedu je odneo domaćin: Bešiktaš – Efes 67:64 (21:17, 12:14, 19:18, 15:15)!

Crno-belima je to šesta pobeda zaredom i oni sa Fenerbahčeom (skor 7-2) dele drugo i treće mesto na tabeli Superlige Turske. Iza njih su Efes i Eskišehir sa po 6-3, a vodi Tofaš sa maksimalnim učinkom.

Bešiktaš je trojkom Kajla Vimsa poveo 52:49 na kraju treće četvrtine, pa u četvrtoj nastavio seriju i šest minuta pre kraja otišao na “plus 10” (59:49). Efes je uzvratio serijom 10:0 i preokrenuo na 59:60 neverovatnom trojkom Krunoslava Simona, a onda je na scenu stupio Rajan Boutrajt.

Omaleni bek koji je prošle sezone nastupao za Cedevitu u dva uzastopna napada je izmakao pažnji odbrane gostiju, ubacio pet poena i doneo Bešiktašu 64:61, što se u “penal-završnici” pokazalo dovoljnim za pobedu, kada su Erik Mekolum i Zoran Dragić u poslednjih pet sekundi promašili trojke za produžetak.

Efes u narednom kolu Evrolige gostuje Crvenoj zvezdi.

BEŠIKTAŠ: Strouberi 14, Boutrajt 13, Vims 12, Sipahi 11, Šanli 6, Lima 6, Dibler 5.

EFES: Mekolum 21, Štimac 12, Danston 12, Dragić 8, Simon 7, Motum 4.

(foto: Twitter/BJK_Basketbol)