Bogdanović probao, Adetokunbo nije dao

Sakramento nema snage za dva gostovanja u nepuna 24 časa. Kao i posle prethodne pobede – kada su Kingsi trijumfovali nad Golden Stejtom – nakon slavlja u duelu sa Čikagom Kraljeve je sačekao Milvoki. I opet je Sakramento izgubio, ali je sada bio spreman za borbu do poslednjeg minuta. Približili su se gosti na minus jedan, minut i po pre kraja, ali je Henson pogodio šut koji je odoleo napadu Kraljeva.

Bogdan Bogdanović je odigrao košgeterski slabiji meč nego protiv Bulsa, ali je uz devet poena (4-2 za dva poena, 3-1 za tri, 2-2 penali) imao i četiri skoka, tri asistencije, po dve ukradene i izgubljene lopte za 27 minuta na parketu. Pogodio je trojku, dva minuta i 42 sekunde pre kraja, kojom je potpuno utišao domaću publiku, s obzirom da je Sakramento prišao 102:99 i najavio veliki preokret. Ipak, Adetokunbo je bio nezaustavljiv, postigao je 33 poena, imao 13 skokova i pet asistencija.

Treću utakmicu zaredom Boban Marjanović dobija šansu na kašičicu, ali barem je dobija. I opet, srpski centar je na parketu proveo pet minuta i postigao šest poena (3-2 za dva, 2-2 penali, 2 skoka, 2 izubljene lopte). Ipak, Detroit je izgubio od Filadelfije u meču koji je obeležio duel Embida i Dramonda. Slavio je centar Siksersa, a ključnu trojku postigao je Dario Šarić.

Nikola Jokić se oporavlja od povrede skočnog zgloba, ali je Denver uspeo da odoli El Ej Lejkersima i bez prve zvezde.

Klivlend – Memfis 116:111, Filadelfija – Detroit 108:103, Milvoki – Sakramento 109:104, Denver – El Ej Lejkers 115:100, Portland – Nju Orleans 116:123, Boston – Finiks 116:111, Dalas – El Ej Klipers 108:82, Bruklin – Atlanta 102:114.