Borac slavio u srpskom derbiju ABA 2 lige

Borac je u u Čačku savladao Dinamik 94:74 (20:19, 27:19, 16:18, 31:18) u 7. kolu ABA 2 lige, posle odlične poslednje deonice u kojoj su košarkaši čačanskog uspeli da ostvare ubedljih trijumf u srpskom derbiju drugorangiranog regionalnog takmičenja.

Gosti s Dorćola su četvrtinu i po bili, ravnopravan, a u momentima i bolji rival. Posle izjednačene prve deonice, Dinamik je serijom 15:0 u 14. minutu poveo 34:26 i onda stao. Todorović i Marinović su sa dve trojke kreirali seriju domaćih 10:0, kojom su izabranici Raška Bojića za dva minuta napravili preokret. Lako i brzo izgubljenih osam poena prednosti u gostujuću ekipu uvuklo je nervozu, za poslednjih šest i po minuta druge deonice postigli su samo četiri poena, što su raspoloženi košarkaši Borca iskoristili da na poluvreme odu sa devet poena prednosti.

Pokušavali su izabranici Olivera Popovića u trećoj deonici da smanje zaostatak, u nekoliko navrata su uspevali da priđu na minus četiri, ali je Borac poenima Marinovića i Stojadinovića sa linije penala u finišu treće uspeo da održi devet poena prednosti pred poslednji kvartal koji su otvorili sa sedam uzastopnih poena za nedostižnih 70:59.

Košarkaš Borca Marko Stojadinović bio je najkorisniji igrač meča sa 10 poena i osam uhvaćenih lopti. Pešaković je sa 17 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi u kojoj su se poenterski istakli i Đoković (16), Marinović 15, TOdorović (13). U ekipi Dinamika jedini sa dvocifrenim košgeterskim učinkom bili su Zekavčić sa 20 (8/10 za dva) i Đurasović sa 12 poena.

Krka – Split (četvrtak, 20.00)

TABELA: Primorska 6-1, Vršac 5-2, Borac 4-3,  Teodo 4-3, Dinamik 4-3, Krka 4-2, Lovćen 3-4, Zrinjski 3-4, Rogaška 3-4, Split 3-3, Bosna 2-7, Ohrid 0-7.