Borac trojkom Stojadinovića savladao Split, Vršac slavio u srpskom derbiju

Trojkom Marka Stojadinovića pet sekundi pre kraja susreta, Borac je u Čačku savladao Split 84:83 (20:28, 24:18, 21:19, 19:18) u devetom kolu ABA 2 lige. Ovim trijumfom Čačani su ostali u vrhu drugorangiranog jadranskog takmičenja, sa pobedom manje od liderskog tandema Primorske i Krke.

Gosti su mnogo bolje otvorili duel, krajem prve deonice imali su 10 poena viška, da bi domaći sredinom drugog kvartala trojkom Marinovića poveli 34:32. Sve do sredine trećeg kvartala vodio se izjednačen duel u kojem ni jedan od rivala nije uspeo da napravi više od četiri poena prednosti. Stojadinović i Todorović su u drugoj polovini pretposlednje deonice poveli Borac do, na ovom meču, najvećih 12 poena viška (62:50, 26. minut), koje su domaći izgubili već do kraja treće četvrtine, pošto su se Splićani furioznom serijom 15:2 vratili u meč, koji su u finišu mogli da prelome u svoju korist, pošto su u poslednjih minut i po ušli da četiri poena više.

Todorović je sa 18 poena (8/9, 6 sk) za dva bio najefikasniji košarkaš Borca, srpski reprezentativac Ilija Đoković duel je završio sa 16, dok je meč viner Marko Stojadinović postigao poen manje (7 sk). Iako su poraženi, Splićani su dali najkorisnijeg igrača susreta. Mateo Kedžo ubacio je Borcu 23 poena (8/14 za dva, 4/5 sl. b, 8 sk), Kalajdžić je dodao 18.

Srpski derbi ABA 2 lige pripao je Vršcu, koji je u dvorani “Milenijum” savladao Dinamik 87:79 (27:15, 22:22, 14:18, 24:24). Vrščani su, kao i Borac, ostvarili šesti ovosezonski regionalni trijumf, kojim su ostali u samom vrhu. Već posle prvih 10 minuta domaći su došli do dvocifrenog plusa. Većim delom meča, domaći su bili bolji rival, ali su izabranici Olivera Popovića pet i po minuta pre kraja uspeli da naprave preokret i povedu 71:70. Ipak, više od toga nisu uspeli da urade, pošto su domaći serijom 7:0 uspeli da naprave dovoljnu prednost da bez drame privedu meč kraju.

Kutlešić je sa 19 poena (6/8 za dva, 7/8 sl. b, 4 sk, 4 as) predvodio Vršac, 16 je dodao Simeunović, uz osam skokova, dok su Glišić i Ostojić duel završili sa po 15 poena. Đurasović je sa 23 poena (7/11 za dva, 11 sk) bio najraspoloženiji u gostujućoj elipi, u kojoj je meč sa dvocifrenim košgeterskim učinkom završio još samo Nemanja Krstić (11 poena).