Buboa i Micić vodili Efes do novog trijumfa

Jedni su nastavili seriju sjajnih rezultata, drugi su u velikoj krizi. Efes je u turskom derbiju savladao Darušafaku i pokazao da se nalazi u odličnoj formi – 88:93 (23:19, 23:23, 14:32, 28:19).

Prvo poluvreme proteklo je u znaku domaćina, Darušafaka je bila za nijansu bolja i otišla na pauzu sa vođstvom (46:42). Kako je počelo drugo poluvreme na scenu je stupio Rodri Buboa. Ušao je u sjajnu seriju, postigao čak 14 poena, pridružio mu se Micić koji je razigravao saigrače i to im je donelo dvocifreno vođstvo pred poslednjih 10 minuta (60:74).

Pokušala je Darušafaka da se vrati, ali je svaki njihov napad odbio raspoloženi Buboa koji je sve svoje poene postigao u drugih 20 minuta meča.

DARUŠAFAKA: Mekalum 10 (6as, 5sk), Ozmizrak 6, Bajgul 11, Demir, Kid 9 (6sk), Savaš 2, Braun 4, Peiners 15, Evans 11, Erik 18
EFES: Larkin 10, Buboa 24 (5as), Balbaj, Birsen, Motum 11, Sanli 1, Moerman 9 (12sk), Plajs 12, Micić 9 (8as, 5sk), Anderson 2, Danston 9, Simon 6